انتشار کتاب عکس‌های خیره کننده فضایی توسط یک فضانورد

نویسنده:

۰۱:۴۶:۲۶

به گزارش وال استریت ژورنال، یک مهندس فضانورد به نام "کریس هادفیلد" (Chris Hadfield) (اولین کانادایی که در فضا راه رفت)، در حال حاضر یک لیست قابل توجه از دستاوردهای خود را منتشر کرده است. دست کم در میان آن‌ها عکس‌های فضای خود را به صورت یک کتاب درآورده است. عکس‌های زیبای او در حال حاضر موضوع یک کتاب هنری جدید به نام "شما اینجا هستید: دور دنیا در 92 دقیقه" می‌باشد.
دوره پنج ماهه زندگی هادفیلد بر روی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، در ماه می گذشته به پایان رسید. او در این مدت، آزمایش‌های علمی انجام داده و در حدود 45،000 عکس از زندگی فضایی خود گرفته است و هم‌چنین تعدادی از فیلم‌های معروف آموزشی فضایی را نیز فیلم برداری کرده است. از این ویدئوهای هادفیلد، برای ساخت یک موزیک ویدئو بسیار محبوب به نام "فضای عجیب و غریب" (Space Oddity) که توسط دیوید بووی (David Bowie) خوانده شده است، استفاده کرده‌اند.
او تخمین می‌زند که در سه سفر به فضا و با  2593 بار چرخیدن در مدار زمین، این تصاویر منحصر به فرد از سیاره ما را گرفته است. او می‌گوید " این یک دیدگاه بسیار نادر است. من باید که جهان را به خوبی می‌شناختم." همه 150 عکس قابل توجه این کتاب، برای عموم جدید می‌باشند (البته هادفیلد در طول سفر خود، به طور منظم عکس‌های خود را در توییتر ارسال می‌کرده است). این تصاویر خیره کننده شامل ظرافت امواج از شن و ماسه در صحرای گبی، و هم‌چنین شبکه‌های دایره‌ای ایجاد شده توسط میدان‌های نفتی در کارلسبد نیو مکزیک، می‌شود.
کتاب او در تاریخ 14 اکتبر 2014 منتشر خواهد شد.
 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
Space Photography
لینک کوتاه

دیدگاه