یک رژیم غذایی جادویی، سالم و کم‌خرج: رژیم آب و میوه

نویسنده:

۰۲:۲۴:۱۶

رژیم آب و میوه یک رژیم کاربردی و به‌دردبخور برای کاهش وزن، پاک‌سازی و سم‌زدایی بدن است. این رژیم کوتاه‌مدت است! میوه سرشار از فیبر طبیعی و آب است و کالری کمی هم دارد. فیبر و آب موجود در میوه به پاک‌سازی سیستم گوارش کمک می‌کند.

رژیم یک‌روزه

برخی افراد در هر ماه یک روز را به رژیم آب و میوه اختصاص می‌دهند. آنها در تمام طول روز فقط آب و میوه‌هایی که دوست دارند می‌خورند.

رژیم سه‌روزه

میوه‌های فصلی تازه مانند انواع توت، موز و میوه‌های جالیزی مانند طالبی را برای رژیم سه‌روزه خود انتخاب کنید. هر چقدر که دوست دارید در روز اول میوه بخورید. سپس در دو روز بعد فقط وقتی که گرسنه می‌شوید میوه بخورید.

رژیم یک‌ماهه

برخی افراد چندین هفته تا یک ماه یا سه بار در سال به صورت متعادل رژیم آب و میوه را در پیش می‌گیرند. میوه با چند لیوان آب سبزیجات یا آب آشامیدنی تمام آن چیزهایی هستند که وعده‌های اصلی و میان‌وعده‌های شما را در بر می‌گیرند.

نوشیدن آب

با هر میوه‌ای که می‌خورید، یک لیوان آب بنوشید. در فواصل بین وعده‌های اصلی هم به طور مرتب آب بنوشید. بهتر است روزی ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید.

میوه‌های فصلی

میوه‌های فصلی را انتخاب کنید که هم طعم خوبی دارند و تر و تازه هستند و هم قیمت کمتری دارند. آنها را بشویید و در یخچال نگهداری کنید تا به عنوان میان‌وعده یا وعده اصلی استفاده کنید.

نکات قابل توجه

رژیمی که تماماً میوه باشد منجر به ضعف عضلات یا ناراحتی دستگاه گوارش مانند اسهال می‌شود.

 

 

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه