امکان کنترل گوشی‌ها با حسگر فراصوتی + ویدیو

نویسنده:

۰۵:۴۹:۱۰

این شرکت اعلام کرده که علاوه بر بهره‌مندی از فناوری حسگر فراصوتی برای تصاویر، بازی‌ها و مسیریابی، حالا قابلیت جدیدی به نام تعامل چند لایه‌ای نیز وجود دارد که از نزدیکی دست استفاده کرده و لایه‌ها یا اعمال مختلفی را انتخاب می‌کند. این قابلیت برای مرور پیام‌های مختلف روی صفحه‌ گوشی بسیار مناسب است.

اگر این فناوری را با فناوری‌های نوری مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از راه‌حل فراصوتی در زندگی بسیار راحت‌تر است؛ زیرا این فناوری در محدوده‌ی 180 درجه‌ای دستگاه مورد نظر فعال است. برای استفاده از فناوری های دیگر بایستی دست خود را مقابل دوربین یا یک سنسور نقطه‌ای بگیرید و اگر دست خود را با دقت حرکت ندهید، دستگاه دست شما را گم می‌کند. اما این را هم باید بگوییم که دوربین‌هایی که از طریق لیزر حرکات بدن را می‌شناسند، جزئیات بیشتری را ثبت می‌کنند و این قابلیت برای کاربردهایی نظیر اسکن سه‌بعدی بسیار مفید است. در نهایت، مسئله این است که چه کسی تجربه‌ کاربر را کامل می‌کند.

 

 

فناوری این شرکت دقیقاً همان طور که در ویدئوی تبلیغاتی آن وعده داده شده، عمل می‌کند. برای انتخاب میان سه لایه که بر روی صفحه گوشی وجود دارد، تنها کافی است دست خود را به سمت گوشی حرکت دهید یا از آن دور کنید. مدیرعامل این شرکت اظهار داشت که می‌توان از این فناوری در داشبوردهای اتومبیل‌ها، دستگاه‌های پوشیدنی و تجهیزات پزشکی نیز بهره برد. اما در حال حاضر تیم وی بر روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها تمرکز کرده‌اند. اما این که کدام شرکت سازنده گوشی هوشمند برای اولین بار از این فناوری بهره خواهد بود، باید منتظر ماند و دید.

 

پریا اقدامی
 
برگرفته از
کنترل گوشی‌
لینک کوتاه