فیلم جدید کارگردان Ex Machina در سال ۲۰۱۸ اکران خواهد شد

نویسنده:

۱۱:۵۳:۵۷

فیلم جدید «الکس گارلند» که «ناتالی پورتمن» نقش اصلی را در آن ایفا خواهد کرد، Annihilation نام گرفته و قرار است در بیست‌و‌سوم فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ (چهاردهم بهمن‌ماه) اکران شود.

این فیلم بر اساس رمانی از «جف وندرمیر» ساخته خواهد شد و در آن «ناتالی پورتمن» نقش یک زیست‌شناس را بازی می‌کند که همراه با گروهی، به مکان مرموزی به نام «منطقه‌ی اکس» سفر می‌کند؛ آن هم درست بعد از اینکه همسرش (اسکار آیزاک) پس از یک سال گم شدن در همان منطقه، به خانه باز می‌گردد. از بازیگران دیگر این فیلم می‌توان به «جنیفر جیسن لی»، «جینا رادریگز» و «تسا تامپسون» اشاره کرد.

 

«گارلند» برای نوشتن فیلمنامه‌ی آثاری چون Sunshine, Dredd و Never Let Me Go شناخته می‌شود؛ اما فیلم Ex Machina که وی در سال ۲۰۱۵ کارگردانی آن را به عهده داشت، توجه منتقدین زیادی را به خود جلب کرد. این فیلم از با استفاده از المان‌های روان شناسی، داستانی هیجان انگیز درباره‌ی نگرانی انسان‌ها از پیشرفت تکنولوژی را روایت می‌کرد. حال به نظر می‌رسد که Annihilation نیز برای مخاطبان تجربه‌ای هیجان انگیز و پراضطراب رقم خواهد زد؛ زیرا در رمان «وندرمیر»، ناتوانی انسان‌ها برای کنار آمدن با وقایع غیر قابل توجیه بررسی می‌شود.

 

در رمان، منطقه‌ی بزرگی در نزدیکی سواحل آمریکا به صورت ناگهانی توسط مانعی مرموز بسته می‌شود. گروهی از دانشمندان که باور دارند این مانع مربوط به موجودات فضایی است، وارد این منطقه می‌شوند و در آنجا جهانی تازه، ولی عجیب می‌یابند که می‌تواند انسان‌ها را تغییر بدهد. «وندرمیر» داستان Annihilation را در دو رمان دیگر به نام‌های Authority و Acceptance ادامه داده است؛ ولی اقتباس آن دو توسط «گارلند» هنوز تایید نشده است.

برگرفته از
theverge
لینک کوتاه