ایرانی‌‏ها بزرگ‌‏ترین گروه کاربران وایبر در جهان

نویسنده:

۱۲:۳۴:۲۶

با وجود مسدود بودن بسیاری از شبکه‌‌‏ها‌‌‏ی اجتماعی در ایران، خدمات اینترنتی وایبر که متعلق به یک شرکتی ژاپنی است مسدود نیست و ایرانی‌‌‏ها بزرگ‌‌‏ترین گروه اعضای وایبر را در جهان تشکیل می‌‌‏دهند. بعد از ایرانی‌‌‏ها استفاده از وایبر محبوب کاربران آمریکایی است.

Alexa رتبه پایگاه اینترنتی ارائه‌‌‏دهنده خدمات وایبر بین سایت‌‌‏های محبوب ایرانی را ۷۶۴ و رتبه جهانی آن را ۵ هزار و ۶۳۱ معرفی کرده است. Alexa اعلام کرد که ایرانی‌‌‏ها بزرگ‌‌‏ترین گروه مخاطبان وایبر را در جهان تشکیل می‌‌‏دهند.

شبکه اجتماعی فیس‌‌‏بوک نیز ۴ میلیون عضو ایرانی دارد که از هر ۱۰ کاربر ۸ نفر با وی‌‌‏پی‌‌‏ان وارد می‌‌‏شوند. طبق آمار  مرکز Annenberg، ۵۹ درصد کاربران ایرانی روزانه چند بار، ۲۷ درصد روزی یک بار و ۶ درصد هم در طول هفته ۳ تا ۵ بار به این شبکه اجتماعی سرمی‌‌‏زنند.

در این مطالعه ۱۸۸ کاربر ایرانی عضو فیس‌‌‏بوک بین سنین ۱۸ تا ۶۴ سال حضور داشتند که ۸۵ درصد آنها بیش از دو سال است که از این شبکه اجتماعی استفاده می‌‌‏کنند.

. ۶۳ درصد کاربران ایرانی از خدمات اینترنتی با سرعت بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه وارد شبکه‌‌‏های اجتماعی می‌‌‏شوند، ۲۰ درصد از وایمکس استفاده می‌‌‏کنند و ۱۷ درصد با سرعت کمتر از ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه شبکه‌‌‏ها‌‌‏ی اجتماعی را در اختیار می‌‌‏گیرند.

برگرفته از
Viber
لینک کوتاه

دیدگاه