فوت‌وفن غلبه بر پرواززدگی بعد از سفرهای هوایی

نویسنده:

۰۶:۰۵:۰۲

تناقض و اختلاف بین ساعت داخلی بدن شما و ساعت مکان جدیدی که به آن سفر می‌کنید را پرواززدگی (جت لگ) یا بر هم خوردن ساعت بیولوژیک بدن می‌گویند.

این عارضه تمام سیستم بدن شما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و تأثیر منفی روی آن دارد. شما نیاز به یک دوره زمانی برای به تعادل رسیدن و جبران بر هم خوردن ساعت بیولوژیک بدن دارید. چندین روش وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آنها به راحتی این دوره را پشت سر بگذارید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • برنامه

کارهایی که باید انجام دهید:

۱- زیاد بخوابید. سعی کنید قبل از سفرتان خواب شبانه خوبی داشته باشید. این به شما کمک می‌کند حس کنید پرانرژی هستید و در طول سفرتان شاداب باشید. بیش از اندازه هم نخوابید. اگر بیش از اندازه بخوابید، حس خستگی مفرط و کسالت در سفر خود خواهید داشت.

۲- تمرینات کششی و خم و راست شدن انجام دهید. با این کار گردش خون در سرتاسر بدن شما بهتر جریان پیدا می‌کند و از سفت شدن و انقباض عضلات جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، خستگی را هم کاهش می‌دهد.

۳- سیستم بدن خود را با مصرف ویتامین و مواد معدنی لازم تجدید قوا کنید. حتماً ویتامین ث مصرف کنید تا سیسم ایمنی بدنتان را تقویت کنید. ویتامین ب هم برای کسب انرژی بیشتر برای بدنتان بسیار مفید خواهد بود. تا می‌توانید آب بنوشید تا بدن شما آب کافی داشته باشد.

۴- زیر نور خورشید و در فضای آزاد قدم بزنید. تشعشعات خورشید هشیاری شما را افزایش می‌دهد و شما را بیدار می‌کند. همچنین، خورشید انرژی بیشتری نیز در سفر برایتان مهیا می‌کند و شما را آگاه، هشیار و گوش‌به‌زنگ نگه می‌دارد.

نکات مهم و قابل توجه:

با استفاده از این نکات در سفر بعدی خود با پرواززدگی مقابله خواهید کرد و انرژی و تمرکز خود را در طول سفر حفظ می‌کنید.

 

 

 

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه