«من نفرت‌انگیز» اکنون پرفروش‌ترین مجموعه‌ی انیمیشنی تاریخ است

نویسنده:

۰۷:۱۸:۲۴

با انتشار چهارمین اثر از مجموعه‌ی انیمیشنی «من نفرت‌انگیز»، میزان فروش آن از مجموعه‌ی «شرک» هم بیشتر شده و اکنون به عنوان پرفروش‌ترین مجموعه‌ی انیمیشنی تاریخ شناخته می‌شود.

 

مجموعه‌ی «من نفرت‌انگیز» از ۳ فیلم اصلی و یک اثر فرعی به نام «مینیون‌ها» تشکیل شده است. انیمیشن «مینیون‌ها» با فروش یک‌و‌نیم میلیارد دلاری، به عنوان موفق‌ترین اثر تولید شده در کمپانی «یونیورسال» و هم‌چنین پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ شناخته می‌شود. پیش از این مجموعه‌ی «شرک» با کسب ۳٫۵۱ میلیارد دلار درصدر قرار داشت، اما درآمد ۳٫۵۲۸ میلیارد دلاری «من نفرت‌انگیز» باعث شد تا «شرک» مقام اول را به این مجموعه‌ی پرطرفدار واگذار کند.

 

انیمیشن «من نفرت‌انگیز ۳» که تابستان امسال اکران شد، عامل اصلی موفقیت استودیوی «ایلومینیشن» و پشت سر گذاشتن «دریم‌ورکس» بوده است. فروش جهانی این انیمیشن در حال حاضر ۸۷۰٫۴ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود که از ۹۰۰ میلیون هم عبور کند. استودیوی «ایلومینیشن» قصد اکران قسمت دوم «مینیون‌ها» در سال ۲۰۲۰ را هم دارد؛ بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که عنوان پرفروش‌ترین مجموعه‌ی انیمیشنی برای مدت زیادی در اختیار «من نفرت‌انگیز» خواهد بود.

 

برگرفته از
IndieWire
لینک کوتاه