شورولت بولت چگونه مدل S را شکست داد؟

نویسنده:

۰۹:۰۹:۰۵

می‌دانیم که شرکت تسلا به دنبال پیدا کردن راهی برای تحویل به موقع مدل ۳ به مشتریان خود است اما به نظر می‌رسد که پیش از این موضوع باید مشکل کوچک‌تری را حل کند. خودرو برقی جالب توجه شرکت شورولت یعنی مدل بولت که با مشکل فروش پایین مواجه است طی یک آزمایش مقایسه از سوی Consumer Reports، موفق به شکست خودرو سدان تسلا با بالاترین محدوده شده است. برای پی بردن به علت شکست مدل ۳ در برابر بولت نیاز به بررسی جزئیات این دو خودرو داریم.

 

 

بخشی که شورولت بولت در آن از حریف خود پیشی می‌گیرد در زمینه محدوده خودرو است، که یکی از کلیدی‌ترین عوامل فروش خودرو‌های برقی مانند بولت و رقیب بعدی و جدی آن یعنی مدل ۳ می‌باشد. البته مدل بولت با اختلاف کمی در زمینه محدوده، برتری را از آن خود کرده است. برای آزمایش این خودروهای برقی، Consumer Reports این دو خودرو را با سرعت یکسان در مکان‌های مختلف و در درجه اول با سرعت ۶۵ مایل در ساعت در بزرگراه مورد تست قرار داد. برای این هدف، تهویه کننده‌های هوا و سیستم‌ٔ‌ های گرمایشی در حالت خاموش قرار گرفته و برای حفظ ثبات از سرعت گیری زیاد خودداری شده است. در پایان این آزمایش موفق به ثبت محدوده ۲۵۰ مایلی شد. در عین حال، خودرو سدان مدل S و مدل X ۲۰۱۶ به ترتیب محدوده‌های ۲۳۵ و ۲۳۰ مایل را ثبت کردند. بخشی از دلیل ثبت چنین ارقامی به این موضوع مربوط است که هردو مدل S و مدل X، خودرو‌های بزرگ‌تر و سنگین‌تری نسبت به شورولت بولت هستند و شرکت تسلا بایستی بجای استفاده از تنها دیفرانسیل جلو، از سیستم‌های دو دیفرانسیل استفاده کند. به تحلیل Consumers Reports هر دو خودرو تسلا می‌توانستند با استفاده از باطری‌‌های بزرگ‌تر به همراه پکیج D۱۰۰ در این بخش موفق ظاهر شوند، اما این ارتقاء در مقایسه با قیمت پایین ۳۷۴۹۵ دلاری مدل بولت باعث افزایش قیمت این خودرو‌ها خواهد شد. از طرف دیگر شورولت بولت عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد بطوریکه موفق به کسب جایگاه دوم در رتبه بندی خودرو‌های برقی Consumers Reports شد. مدل S گران قیمت نیز در جایگاه نخست قرار دارد.

 

 

تریم‌های برتر مدل ۳ می‌توانند گردانه را به نفع تسلا عوض کنند اما متاسفانه خودرو پایه مدل ۳ تنها دارای محدوده ۲۲۰ مایلی است. اما با توجه به شناختی که از تسلا در ایجاد تغییرات در پکیج‌های تریم‌َ‌های خود داریم، استفاده از باطری با محدوده ۳۱۰ مایلی در رنج قیمتی مدل ۳ در زمانیکه به خودرو قابل اعتمادی تبدیل شود دور از ذهن نیست. با صرف نظر از این موضوع، مدل بولت شرکت شورولت در جایگاه خود به عنوان خودرو پایه‌ای برای کسانی که علاقه‌ای به صرف هزینه زیاد برای خودرو‌های گران قیمت تسلا یا انتظار برای عرضه مدل ۳ را ندارند، باقی می‌ماند.

 

 

برگرفته از
Carbuzz.com
لینک کوتاه