«جی.کی. رولینگ» و معمایی دیگر

نویسنده:

۰۶:۰۶:۴۶

روز دوشنبه، این نویسنده انگلیسی این کلمات درهم را منتشر کرد: " دشمن، گریه کن! مجنون، فرار کن! چوبدستی من این چرندیات را تحمل نمی‌کند!" و بعضی از طرفداران او این پست را اینگونه ترجمه کردند: "«هری بر می‌گردد! هیچ جزییاتی نخواهم گفت، یک هفته استراحت."

اما رولینگ کمی بعد اعلام کرد که این جمله در اصل خط اول برای داستان فیلمنامه‌‌ایست که او در حال نوشتن آن است و هنگامی که یکی از دنبال‌کننده‌های او در توییتر پیشنهاد داد که معنی این جمله این است که «نیوت اسکمندر قصد داشته تا تنها برای ساعات کمی در نیوورک بماند" رولینگ پاسخ داد: " بله! دوستان، ما یک برنده داریم!"
«نیوت اسکمندر» نویسنده خیالی کتابی در مورد جانوران جادویی بود که در کتاب‌های هری پاتر به آن اشاره شده است. رولینگ خود این کتاب را که «جانوران شگفت انگیز و کجا آن‌ها را پیدا کنیم» نام دارد، در سال 2001 برای کمک به «Comic Relief» منتشر کرد.

حالا نیوت اسکمندر این کاراکتر خیالی، به شخصیت اصلی سری فیلم‌های سه‌گانه‌ای با الهام از این کتاب تبدیل خواهد شد. رولینگ در حال حاضر مشغول نوشتن فیلمنامه اولین فیلم  از این سه‌گانه است. داستان این فیلم در دهه 1920 و در شهر نیویورک اتفاق خواهد افتاد.
رولینگ در توییتر خود گفت: "این جمله اولین خط داستان نیوت است. این جزئی از فیلمنامه نیست، ولی صحنه را توضیح می‌دهد. نیوت تنها قرار بوده برای ساعاتی در نیویورک اقامت داشته باشد…ولی سیر اتفاقات طوری پیش می‌رود که او به اندازه طول یک فیلم بماند!"

او قبلا در مصاحبه‌ای گفت است:"با اینکه این داستان در دنیای هری پاتر اتفاق می‌افتد، اما هیچ ارتباطی به داستان هری پاتر ندارد و این داستان 70 سال پیش از سیر داستانی هری پاتر به وقوع می پیوندد."
گفته می‌شود که اولین فیلم از این سه‌گانه در سال 2016 اکران خواهد شد.
 

پریا پورمند

برگرفته از
جی.کی. رولینگ
لینک کوتاه

دیدگاه