شرکت توشیبا ابزاری همانند گوگل گلس معرفی می‌کند

نویسنده:

۱۰:۰۸:۱۲

شرکت توشیبا یک نمونه عینک به نمایش گذاشته است. اجازه دهید همین جا بگوییم که این محصول تنها یک رفرنس خواهد بود که شرکت توشیبا قرار است در نمایشگاه CEATEC ژاپن در معرض نمایش بگذارد. هنوز مشخصات فنی این عینک مشخص نیست، اما تقریباً می‌توان گفت که این ابزار پوشیدنی نمونه‌ای ساده خواهد بود. سخت‌افزار این عینک، ترکیبی از یک پروژکتور کوچک است که به فریم‌های به ظاهر معمولی متصل می‌شود. با این حال، در واقع یک نوع عینک خاص وجود دارد که یک سمتش رفکتیو است تا تصویر را دریافت کند. ماژول تصویر نسبتاً بزرگ است، اما در واقع وزن سبکی دارد و این ویژگی بسیار مهمی است. اما در همین زمان متوجه می‌شوید که این ابزار به یک سیم اتصال احتیاج دارد تا آغاز به کار کند.
طبق گفته شرکت توشیبا، هیچ بخش رایانشی در بازوهای این عینک وجود ندارد و تنها یک پروژکتور کوچک دارد. این عینک دوربین ندارد و به نوعی به عنوان یک سیستم نوتیفیکیشن عمل خواهد کرد. در تیزر این عینک نشان داده می شود که با نگاهی کوتاه می‌توان از نوتیفیکیشن‌های پیگیر تناسب اندام، یادآور تماس‌ها و چندین برنامه کاربردی امنیتی مرتبط با کسب‌وکار آگاه شد. یکی از مسئولین شرکت توشیبا اظهار داشت که این دستگاه در درجه اول برای B2B طراحی شده است. این عینک برای شرکت‌های دیگری است که هم پشتیبانی سیستم توشیبا و هم مهارت‌های کسب‌وکاری دیگری را می‌خواهند.
زمانی که ناخودآگاه این عینک را با گوگل گلس مقایسه کردیم، یکی از مسئولین این شرکت به طرز شگفت‌آوری با به‌کارگیری سیم در عینک کاملاً موافق بود. وی اظهار داشت برداشتن بخش رایانش و بخش‌های دیگری مانند دوریبن و حتی باتری باعث شده که وزن عینک کم باشد. در نتیجه عمر باتری به دستگاهی بستگی دارد که عینک به آن متصل است و این موضوع باعث سبک شدن عینک شده و آن را به ابزار پوشیدنی مناسبی تبدیل کرده است. محصول اصلی سال آینده معرفی خواهد شد، اما مدل‌های مختص فروش کمی پس از معرفی عرضه می‌شوند. در حال حاضر این عینک، برای اهداف کسب‌وکاری طراحی شده و احتمالاً به همین دلیل است که مدل عینک شنا نیز وجود دارد!

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Toshiba Glass
لینک کوتاه

دیدگاه