[تهرانگردی] گشت و گذاری در پارک هنرمندان

نویسنده:

۰۳:۰۷:۵۱

پارک هنرمندان دقیقا برای افرادی است که از پارک‌های معمولی خسته شده ‌اند! مجسمه‌ها و سازه‌ها و آثار حجمی عجیب پارک خستگی‌تان را در می‌برند!

در نگاه اول ممکن است نوع معماری پارک جدید به نظر برسد اما با اندکی دقت نشانه‌های معماری قدیمی را در آن می‌بینید. تولد باغ هنرمندان، یا همان بوستان ایرانشهر، به زمان قاجار باز می‌گردد. این باغ در آن زمان بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان قاجاری بوده است. تا سال ۱۳۷۵ این باغ جز متعلقات نیروهای نظامی بود اما در این سال شهرداری تهران این مکان را به تملک خود در آورد و با تخریب بناهای اضافی، آن را به شکل کنونی تغییر داد.

 

 

از امکانات پارک می‌توان به خانه هنرمندان، تماشا خانه ایرانشهر، کتابخانه،بازارها و فروشگاه‌های فروش صنایع دستی،کافی شاپ، رستوران گیاهی، سرویس بهداشتی، زمین فوتبال و زمین بسکتبال اشاره کرد.

 

راه های دسترسی

بوستان هنرمندان در نزدیکی میدان هفت تیر و در خیابان ایرانشهر واقع شده است.

به وسیله تاکسی، اتوبوس یا مترو به میدان هفت تیر بروید و از آنجا به سمت خیابان کریم خان زند و سپس به سمت خیابان ایرانشهر حرکت کنید. حالا پارک را می‌بینید!

 

خانه هنرمندان

 

این مجموعه فرهنگی هنری یکی دیگر از دلایلی است که بوستان ایرانشهر به پاتوق هنرمندان و هنر دوستان تبدیل شده است. خانه هنرمندان دارای بخش‌های مختلفی مانند نگارخانه‌ها، تماشاخانه، فروشگاه صنایع دستی و آثار هنری و همچنین یک رستوران زیبای دارای فضای باز است. در این مجموعه رویداد های مختلفی مانند کنسرت‌های موسیقی، نمایشگاه آثار هنری، تئاتر و نمایش فیلم برگزار می‌شود.

 

خانه هنرمندان

 

 

هر از گاهی در پارک نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی برگزار می‌شود. تماشای این آثار زیبا را به شما پیشنهاد می‌کنیم!

تماشاخانه ایرانشهر هم یکی دیگر از مکان‌های جذاب پارک است که گاه گاه میزبان نمایش‌هایی دیدنی است.

اگر خیلی اهل هنر نیستید و بیشتر ورزش کردن را دوست دارید باز هم این پارک، پارک مناسب شماست! علاوه بر زمین فوتبال و فوتبال دستی و زمین بسکتبال، وسایل ورزشی بسیاری نیز در پارک نصب شده که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

زمین فوتبال پارک با چمن مصنوعی و میز فوتبال دستی در جلوی آن

 

قدم زدن در پارک هم حال و هوای خودش را دارد. تماشای آثار حجمی و مجسمه هایی که با شکوه و زیبایی خود شما را مسحور می‌کنند.

هر گوشه از پارک پر است از این آثار هنری. پیشنهاد می‌کنم تمام پارک را به خوبی بگردید تا همه آنها را ببینید. حتما با آثار هنری که تا الان دیده اید بسیار متفاوت خواهند بود!

کافه و رستوران های پارک هم حکایتی دیگر دارند! با هر سلیقه و پرهیز غذایی ک دارید می‌توانید در این پارک رستوران و کافه مطابق میلتان را پیدا کنید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد پارک دارای رستورانی مخصوص گیاهخواران (وجترینز) است که دارای انواع غذاهای گیاهی مانند کباب، پیتزا، پاستا و … است که با خوردن‌شان باور نمی‌کنید اینها فقط از سبزیجات درست شده اند!

 

رستوران گیاهی پارک

اگر برای اولین بار است که به بوستان هنرمندان می‌روید، حتما خیلی چیزها برای حیرت و تحسین پیدا می‌کنید!

 

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه