نقاشی‌های «وینستون چرچیل» جزو آثار ملی می‌شوند

نویسنده:

۱۰:۰۸:۲۰

بیشتر این نقاشی‌ها به صورت امانت در خانه خانوادگی چرچیل «چارت‌وِل» نگهداری می‌شوند. «لیدی مری سومز» دختر چرچیل، در وصیت خود اشاره کرده بود که آرزو دارد نقاشی‌ها همانجا بمانند. این نقاشی‌ها در سال 1966، یک سال بعد از اینکه این نخست وزیر دوران جنگ جهانی دوم درگذشت، در این خانه به نمایش گذاشته شدند.
دیوید کومبز، تاریخ‌نگار هنری این نقاشی‌ها را به عنوان«گنجی ملی با ارزش بالای تاریخی و هنری» توصیف کرده است.او می گوید:"این نقاشی‌ها روی دیگری از چرچیل که عموم به ندرت دیده اند را نشان می‌دهند." آن‌ها لحظه‌های زندگی شخصی چرچیل را از جمله صحنه‌های خانوادگی و عشق او به باغ‌ها و گذراندن تعطیلات در کشورهای دیگر به خصوص فرانسه را ثبت کرده اند.
چرچیل عشق خود به نقاشی را در سن 40 سالگی کشف کرد و بعد از آن به ندرت بدون جعبه رنگ خود به سفر می‌پرداخت. نقاشی کردن به او آرامش می‌داد و آنطور که می‌گفت«دوستی بود که خواسته‌های بی مورد» نداشت.
او بیش از 500 تابلو نقاشی کرده که هم اکنون در موزه‌ها و کلکسیون‌های شخصی در سراسر دنیا نگهداری می‌شوند. او آن‌ها را به عنوان هدیه یا نشانه تشکر به دیگران اهدا می‌کرد.
چرچیل تابلوی «برج مسجد کاتوبیا» را که تنها تابلویی بود که در دوران جنگ جهانی دوم کشیده بود به روزولت اهدا کرد. دو رییس جمهوری دیگر آن دوران، ترومن و آیزنهاور نیز از طرف او تابلوهایی از مناظر مراکش دریافت کرده‌اند.
چرچیل هیچ آموزشی در زمینه نقاشی ندیده بود و نقطه قوت او بیشتر در کشیدن منظره‌ها و صحنه‌هایی از زمین و دریا بود تا کشیدن مردم.
بسیاری از وسایل شخصی لیدی سومز دختر چرچیل، در حراج ساتبی لندن در ماه دسامبر به مزایده گذاشته خواهند شد.

پریا پورمند

برگرفته از
وینستون چرچیل
لینک کوتاه

دیدگاه