افتتاح جشنواره فیلم لندن با نمایش فیلم «Imitation Game»

نویسنده:

۱۰:۴۲:۱۲


ستاره مجموعه تلویزیونی محبوب «شرلوک» بندیکت کامبربچ در نقش «آلن تورینگ» در فیلم «Imitation Game» که فیلم افتتاحیه این جشنواره بود، بازی می‌کند. او با بازی در این فیلم از هم اکنون به عنوان یکی از مدعیان جوایز اسکار پیش بینی شده است.
کایرا نایتلی و دیگر بازیگران فیلم-از جمله چارلز دنس و مارک استرانگ-نیز در فرش قرمز این فیلم با وجود هوای بارانی شهر لنسسر حضور داشتند. کایرا نایتلی در این فیلم در نقش دوست نزدیک و همکار تورینگ، «جون کلارک» بازی می‌کند.
سرپرست جشنواره فیلم لندن، «کلر استوارت» فیلم «Imitation Game» را به عنوان یک فیلم شاخص انگلیسی با استعدادهای انگلیسی درخشان توصیف کرده است. او گفت: "مردم از ساعت 4 صبح بر روی فرش قرمز این فیلم انتظار می‌کشیدند. من از اینکه بندیکت و کایرا توانستند در این باران حضور پیدا کنند بسیار خوشحالم."

فیلم «Imitation Game» با کارگردانی «مورتن تیلدام» نروژی، داستان زندگی آلن تورینگ، کدشکن و نابغه بریتانیایی را روایت می‌کند. تورینگ به عنوان پدر علم محاسب نوین و هوش مصنوعی شناخته شده‌است و مهم‌ترین جایزه علمی رایانه به افتخار وی جایزه تورینگ نام گرفته‌است. وی دارای نشان ویژه سلطنتی انگلستان و نیز عضو پیوسته کالج سلطنتی بود. در طول جنگ جهانی، تورینگ در بلچلی پارک (مرکز کد شکنی انگلستان) مشغول و برای مدتی مسئول بخشی از آن بود. تورینگ در ژوئن سال 1954 دست به خودکشی زد.

در جشنواره فیلم لندن امسال که در طی 12 روز برگزار می‌شود، 248 فیلم به نمایش گذاشته خواهند شد. فیلم درام و با تم جنگ جهانی دیگری که به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره در نظر گرفته شده، فیلم «Fury» با بازی برد پیت است که در روز نوزدهم اکتبر با نمایش آن جشنواره خاتمه میابد. برد پیت به همراه کارگردان این فیلم، «دیویر آیر» در مراسم نمایش آن حضور پیدا می‌کنند.
از دیگر فیلم‌هایی که در این جشنواره نمایش داده می‌شوند میتوان به «Foxcatcher» با بازی استیو کارل و « Wild» با بازی ریس ویترسپون اشاره کرد.

پریا پورمند
پریا پورمند

برگرفته از
The Imitation Game
لینک کوتاه

دیدگاه