۱۱۴,۲۰۰دلار برای مدل GTS پورشه ۹۱۱

نویسنده:

۱۱:۳۵:۵۷


 در مورد این موضوع دو دیدگاه وجود دارد: دیدگاه اول، این مدل‌ها روح اسپرت اتومبیل‌های پورشه را کم‌رنگ نمی‌کنند، دوم: این اتومبیل‌ها سوپراستارهای پورشه هستند و درآمد حاصل از فروش آن‌ها به شرکت پورشه کمک می‌کند تا صدها دستگاه از اتومبیل‌های اسپرت پرطرفدارش بسازد. برای اثبات این دیدگاه باید نگاهی به تصاویر ذیل بیاندازید. این تصاویر چهار مدل جدید پورشه 911 را نشان می‌دهند که همه آن‌ها درجه GTS را به همراه دارند.
شرکت پورشه در نسل قبلی 911، مدل GTS را ارائه کرده بود، اما این اتومبیل جدید جایگاهی میان اتومبیل استاندارد 911 و اتومبیل GT3 دارد. این اتومبیل در دو مدل کوپه و کروکی ارائه شده و در دو حالت دیفرانسیل عقب یا استفاده از تمام چرخ‌ها موجود است. قیمت آن از 114200 دلار شروع می‌شود. مدل کروکی GTS با قیمت 126100 دلار به فروش می‌رسد، در حالی که مدل‌های مجهز به AWD اگر کوپه باشند، 120900 دلار و اگر کروکی باشند، 132800 دلار قیمت دارند.
تمام مدل‌های GTS 430 اسب بخار قدرت دارند و موتورشان 3.8 لیتری، شش سیلندر افقی و به همراه Powerkit است که البته از بسته Sport Chrono و اگزوز اسپرت نیز برخوردار است. اگر 911 GTS به دنده PDK دو کلاجه مجهز باشد، 60 مایل را در 3.8 ثانیه طی می‌کند و این یعنی یک‌دهم ثانیه سریع‌تر از  Carrera S معمولی. حداکثر سرعت این اتومبیل متغیر است و بستگی به دنده یا آپشن‌های آن دارد. با این حال، شرکت پورشه معتقد است این اتومبیل 187 الی 190 مایل در ساعت در جاده‌های مسطح سرعت خواهد داشت.
تمام مدل‌های GTS بر مبنای بدنه Carrera 4 ساخته شده‌اند، اما عاج‌های و انحنای چرخ‌هایشان عریض‌تر است. فاصله‌ بدنه‌ی اتومبیل از زمین در مقایسه با911 استاندارد 10 میلی‌متر کم‌تر شده است. 911 استاندارد شامل چراغ سقفی زنونی، پوشش Alcantara در داخل، چرخ‌های 20 اینچی به رنگ مشکی براق و ورودی هوای خاص GTS است. اگزوزی با پوشش کرومی مشکی در بخش دهانه، GTS را از سایر 911‌ها متمایز می‌کند.
مدل‌های GTS جدید تا اواخر سال 2014 در مراکز فروش پورشه خواهند بود.

 

پریا اقدامی
 

 
برگرفته از
Porsche 911 GTS
لینک کوتاه

دیدگاه