احتمال عرضه فبلت نکسوس جدید گوگل تا پایان اکتبر

نویسنده:

۰۷:۱۱:۲۲

طبق گزارش روز پنجشنبه وال‌استریت ژورنال، گوگل در حال آماده سازی خط تولید تلفن نکسوس بعدی است که گفته می‌شود از نمایشگر ۵.۹ اینچی بهره برده و کدرمز آن Shamu است.
این نشریه از قول ۳ فرد نزدیک به گوگل نقل می‌کند فبلت نکسوس تا پایان ماه جاری میلادی رونمایی خواهد شد. قرار است نکسوس فون تازه گوگل به دست موتورولا تولید شود. 
 اگر شنیده‌های مان تا به اینجا درست باشند، با یکی از بزرگترین فبلتهای بازار سر و کار خواهیم داشت. در این میان پرچمدار نوکیایی لومیا ۱۵۲۰ نمایشگر ۶ اینچی دارد و هر دو فبلت آیفون ۶ پلاس و ال‌جی جی ۳ از نمایشگر ۵.۵ اینچی بهره می ‌برند. گلکسی نوت ۴ تازه وارد هم نمایشگر ۵.۷ اینچی را در اختیار دارد.
 البته این گزارش به نام تجاری احتمالی نکسوس جدید اشاره‌ای نکرده است. اما با توجه به اندازه نمایشگر و اینکه پس از نکسوس ۵ عرضه می‌شود، احتمالا گوگل نام آن را نکسوس ۶ خواهد گذارد. این موضوع با شایعات پیشین که به اندازه نمایشگر بسیار بزرگتر نکسوس تازه اشاره می‌کردند نیز همخوانی دارد.
 علاوه بر این  روز گذشته در توییتر مشخصات فنی ابزاری اندرویدی با نام shamu منتشر شد که به پردازنده ۲.۶۵ گیگاهرتزی اسنپ‌دراگون 805 کوالکام و نمایشگر ۲۳۹۲ در ۱۴۴۰ پیکسلی اشاره داشت.
 اگرچه به جز این فبلت، انتظار می‌رود گوگل به زودی تبلت نکسوس بعدی را نیز رونمایی کند. که قرار است تبلتی ۹ اینچی و ساخته دست مهندسان تایوانی شرکت HTC باشد. اما باید اندکی صبر کرد تا از درخشش ستاره های نکسوسی در آسمارن اکتبر مطمئن گشت.

عباس واحدی
برگرفته از
نکسوس جدید گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه