لنوو یوگا ۳ پرو، اولترابوکی با طراحی سبکتر و نازکتر

نویسنده:

۰۷:۴۹:۳۶

لنوو نیز خود را برای این رقابت آماده می‌کند و امروز از اولترابوک Yoga 3 Pro را رونمایی کرد. این اولترابوک نسبت به مدل قبلی ۱۴ درصد سبکتر و ۱۷ درصد نازکتر شده است. وزن آن هم تنها ۱.۱۹ کیلوگرم است. ابعادی که برای یک لپ‌تاپ ۱۳ اینچ واقعا جذاب و خواستنی محسوب می‌شود. و تمام این بهبودها و تغییرات، آن را محصولی بسیار بهتر از یوگا ۲ پرو (نسل قبل) ساخته است.
 
اگرچه برخی دیگر از مشخصات فنی این اولترابوک نسبت به نسل قبل تغییری نکرده است. یوگا ۳ پرو همچنان از نمایشگر ۳۲۰۰ در ۱۸۰۰ پیکسلی بهره می‌برد و طراحی ظاهری کیبورد آن تغییر بسیار اندکی یافته است. هرچند که این محصول در ذات خود هنوز یک یوگا است. لولای ۳۶۰ درجه آن به شما اجازه می‌دهد لپ‌تاپ را به طور کامل تا کرده و به یک تبلت بزرگ تبدیل نمایید. البته برای استفاده از آن در حالت ایستاده روی پایه یا خیمه (۸ شکل) محدودیتی ندارید.
 
باتری این محصول نیز تا ۹ ساعت شما را همراهی می‌کند. هرچند که این رقم ادعایی لنوو است و کاربران هیچ‌گاه در تست‌های یوگا ۲ پرو به این عدد نزدیک نشدند. این اولترابوک از پردازنده Core M اینتل بهره می‌برد که دلیل اصلی طراحی نازکتر و البته عمر باتری بیشتر آن است. البته اگر اهل کارها و بازی‌های سنگین باشید، ممکن است اندکی تفاوت میان این پردازنده و مدلهای عادی اینتل احساس کنید. اما در کارهای روزانه به خوبی همراهی‌تان می‌کند.
 
البته یوگا ۳ پرو تنها محصول گزارش خبری امروز لنوو نبود. این شرکت ThinkPad Yoga 14 را هم به عنوان قدرتمندترین اوبترابوک تبدیل پذیر دوکاره خود معرفی نمود.  این ابزار ۱۳ اینچی دارای کیبوردی است که در حالت تبلت به صورت مسطح در می‌آید. نکته جذاب این محصول مشخصات فنی آن است که از ابزارهای قابل حمل مرسوم بسیار قدرتمندتر ظاهر شده. این اولترابوک از یک ترابایت هارد دیسک، ۸ گیگابایت رم و کارت گرافیک مجزای انویدیا جی‌فورس 840 بهره می‌برد. علی رغم این سخت افزار فوق قوی، لنوو می‌گوید باتری آن تا ۸ ساعت شما را همراهی خواهد کرد.
 
هر دو لپ‌تاپ تا  پایان ماه جاری وارد بازار خواهند شد. در حالی که یوگا ۳ پرو ۱۳۴۹ دلار قیمت خورده و تینک‌پد یوگا ۱۴ با قیمت ۱۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد.
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
Lenovo Yoga 3 Pro
لینک کوتاه

دیدگاه