فولکس واگن ID: SUV برقی انقلابی!

نویسنده:

۰۳:۰۹:۳۲

شرکت فولکس واگن روز سه شنبه اعلام کرد که به عنوان بخشی از جبران رسوایی اخیر این شرکت، دو میلیارد دلار در زمینه خودرو‌های برقی سرمایه گذاری خواهد کرد. این دو میلیارد دلار طی ده سال آینده برای نصب بیش از ۵۰۰ ایستگاه شارژ در سرتاسر کشور استفاده خواهد شد. این بودجه همچنین صرف کانسپت‌های آینده مانند برنامه اشتراک خودرو برقی، نیز می‌شود. فولکس واگن به عنوان بخشی از تعهد خود قبول کرده است که تا سال ۲۰۲۵ به صورت سالیانه ۵۰۰۰ دستگاه خودرو را در ایالت کالیفرنیا به فروش برساند. این شرکت همچنین حداقل سه خودرو برقی اضافه که شامل یک خودرو SUV می‌شود را تا سال ۲۰۲۰ در این ایالت خواهد فروخت. این خودرو ساز آلمانی در اواخر ماه سپتامبر و در نمایشگاه خودرو پاریس از کانسپت SUV برقی خود رونمایی کرد. در هنگام رونمایی از این خودرو، فولکس واگن اعلام کرد که این خودرو “همانند مدل بیتل انقلابی خواهد شد”. جزئیات این خودرو انقلابی را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

 

این کانسپت یک هاچبک SUV تمام برقی است که به ادعای فولکس واگن می‌تواند با یک‌ بار شارژ، ۲۴۸ تا ۳۷۲ مایل را طی کند.

 

شرکت فولکس واگن اعلام کرده است که نسخه تولیدی این خودرو را در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد کرد.

 

 

این خودرو هاچبک اولین رویکرد قابل لمس این شرکت از سواری تمام خودکار را نشان می‌دهد. اما به گفته این شرکت، توانایی‌های خودکار این کانسپت در مدل تولیدی سال ۲۰۲۵ این خودرو قابل ملاحظه خواهد بود، نه در مدل عرضه شده در سال ۲۰۲۰.

 

 

این خودرو مجهز به یک فرمان است که در زمانیکه خودرو در حالت رانندگی خودکار است می‌تواند در داخل داشبورد جمع شود.

 

این کانسپت از کیت برقی نمونه‌ای فولکس واگن به نام MEB بهره می‌برد. این کیت برای اولین بار در ماه ژانویه در نمایشگاه Consumer Electronics، و در کانسپت میکرو اتوبوس فولکس واگن به نام BUDD-e دیده شد.

 

 

به ادعای فولکس واگن، تا پایان این دهه کیت MEB به خودرو‌های الکتریکی این شرکت “محدوده‌ای برابر خودرو‌های بنزینی امروزی” خواهد داد.

مالکین این ‌خودرو می‌توانند تلفن‌های هوشمند خود را به سوییچ‌های دیجیتالی تبدیل کنند. همچنین با استفاده از این تکنولوژی، خودرو قادر خواهد بود تا بر اساس سلیقه راننده تنظیمات داخلی مانند تهویه هوا یا رادیو را تنظیم کند.

 

این خودرو ‌همچنین دارای یک صفحه نمایش هشدار دهنده و چهار صندلی جداگانه به منظور ایجاد فضای بیشتر برای مسافرین پشتی، است.

 

 

شرکت فولکس واگن با هدف معرفی بیش از ۳۰ خودرو برقی تا سال ۲۰۲۵ و همچنین فروش دو تا سه میلیون دستگاه در سال از این خودرو‌ها، پا به عرصه رقابت گذاشته است. این برنامه در پاسخ به رسوایی اخیر فولکس واگن در ارتباط با ناهماهنگی آمار ادعا شده و ثبت شده درباره آلودگی‌های تولید شده خودرو ‌های این شرکت، منتشر شده است.

 

برگرفته از
Businessinsider.com
لینک کوتاه