فیلم‌های «بخش خارجی زبان» مراسم اسکار معرفی شدند

نویسنده:

۰۴:۲۷:۴۶

از کشورهایی که امسال در این مراسم شرکت کرده‌اند می‌توان به کوزوُو، مالتا، موریتانی و پاناما اشاره کرد که تا به حال هیچ فیلمی را در این مراسم ثبت نکرده بودند.
یکی از فیلم‌های شاخص حاضر در مراسم سال آینده، فیلم «خواب زمستانی» محصول کشور ترکیه است که برنده نخل طلایی جشنواره فیلم کن امسال شد. فیلم ترکی زبان دیگر که شرکت کننده رسمی کشور انگلیس در بخش فیلم‌های خارجی زبان می‌باشد، فیلم «خوشحالی کوچک»(Little Happiness) است.
ایرلند نیز فیلم جنایی «هدیه»(The Gift) را که به دو زبان انگلیسی و گلیک(Gaelic) است، معرفی کرده‌است. کشور استرالیا نیز با فیلم «کشور چارلی»(Charlie's Country) که در آن به زبان «یولنگو»(زبان بومیان استرالیا) صحبت می‌شود، در این مراسم شرکت می‌کند.
دو برادر کارگردان بلژیکی، «ژان پیر و لوک داردن» در میان کارگردانان صاحب نامی هستند که فیلم‌های خود را به زبان کشور خود در این مراسم شرکت داده‌اند.
از بین این 83 عنوان، 9 فیلم در ماه ژانویه انتخاب خواهند شد و از بین آن‌ها، 5 نامزد نهایی برای دریافت جایزه اسکار سال 2015 معرفی می‌شوند. برای اولین بار در تاریخ این مراسم، علاوه بر نام کشور برنده، نام کارگردان نیز بر روی تندیس اسکار حک خواهد شد. این تصمیم بر اساس مصوبه جدیدی که ماه گذشته آکادمی اسکار تصویب کرد، گرفته شده‌است.
برنده فیلم خارجی زبان امسال(2014) فیلم ایتالیایی زبان«The Great Beauty» بود که داستان زندگی فردی اجتماعی و خوشگذران را در رُم امروزی روایت می‌کند. کشور ایتالیا رکورددار دریافت جایزه فیلم‌های بخش خارجی زبان مراسم اسکار است. از زمان معرفی این بخش در سال 1947، کشور ایتالیا تا به حال 14 بار برنده این جایزه شده است.
لیست نامزدهای دریافت جایزه اسکار سال 2015 در تاریخ 15 ژانویه اعلام می‌شود و مراسم اهدای جوایز در تاریخ 22 فوریه برگزار خواهد شد.
 
پریا پورمند

 
برگرفته از
اسکار ۲۰۱۵
لینک کوتاه

دیدگاه