با جدیدترین پرچم‌دار لامبورگینی آشنا شوید!

نویسنده:

۰۱:۱۸:۳۷

روز دوشنبه شرکت لامبورگینی از آخرین ورژن سوپر اسپورت پرچم‌دار خود یعنی اوِنتادور S رونمایی کرد. به گفته مدیر عامل و رئیس شرکت لامبورگینی یعنی استیفاتو دومنیکالی “ این خودرو علاوه بر این که نسل بعدی مدل اونتادور است، توصیفی از نقاط عطف تکنولوژیکی و پرفورمنس جدید در توسعه خودرو‌های سوپر اسپورت می‌باشد. طراحی رویایی، تکنولوژی پیشرفته و دینامیک‌ سواری مدل اونتادور S در یک هماهنگی خالص، مفهوم خودروهای سوپر اسپورت به سطح جدیدی وارد می‌کند”. قابل توجه‌ترین ارتقاء نسبت به مدل کنونی LP 700-4 اونتادور که سال ۲۰۱۲ وارد بازار شده، تغییرات انجام شده در قسمت آیرودینامیک خودرو است. مدل S مجهز به دماغه‌ تهاجمی‌تر است که دارای اسپلیتر جلویی واضح و کانال‌های ورودی هوا بزرگ‌تر بوده و به منظور بهبود کارایی آیرودینامیک و خنک شدن موتور طراحی شده است. در قسمت پشت، مدل اونتادور S از یک اسپویلر عقبی فعال سه موقعیته در کنار یک دیفیوزر بزرگ بهره می‌برد.

 

 

به گفته شرکت لامبورگینی پکیج آیرودینامیک جدید این شرکت نیروی رو به پایین وارده به قسمت جلویی خودرو را تا ۱۳۰ درصد نسبت به مدل کنونی افزایش می‌دهد. این در حالیست که کارایی آیرودینامیک کل در برخی موارد تا ۴۰۰ درصد بیشتر شده است. در دوره‌ای که موتور‌های توربوشارژ سایز کوچک و سیستم‌ٔهای سواری هیبرید – الکتریکی همه گیر شده‌اند، پرچم‌دار لامبورگینی یعنی مدل اونتادور با استفاده از یک روش سنتی و با بهره گیری از موتور V12، ۶.۵ لیتری موفق به دست یابی به یک عملکرد بی نقص و قدرتی بی‌ رحم شده است. با تولید مدل S اونتادور این قدرت بیش از پیش افزایش خواهد یافت. موتور ارتقاء یافته V12 استفاده شده در مدل S، ۴۰ اسب بخار بیشتر از مدل LP 700-4 یعنی ۷۳۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. در نتیجه به ادعای این شرکت، مدل اونتادور S می‌تواند در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و سرعت اوجی برابر با ۲۱۷ مایل بر ساعت دارد.

 

 

قدرت تولید شده توسط موتور عظیم الجثه V12 این خودرو از طریق یک جعبه دنده ۷ سرعته و سیستم دو دیفرانسیل Haldex به چرخ‌ها منتقل می‌شود. در داخل خودرو نیز مدل اونتادور S مجهز به یک صفحه نمایش ابزاری TFT است که علاوه بر پشتیبانی از اپل کار پلی، دارای انتخاب‌گر حالت رانندگی و سیستم ردیابی تله متری می‌باشد. انتظار می‌رود مدل جدید اونتادور S شرکت لامبورگینی تا بهار سال ۲۰۱۷ به قیمت ۳۵۰,۴۲۱ دلار روانه بازار شود.

 

برگرفته از
Businessinsider.com
لینک کوتاه

دیدگاه