۳۵ میلیون دلار برای مجسمه دکونینگ؟

نویسنده:

۱۲:۳۹:۱۲

 
در مزایده شش ماهه نیویورک (ماه مه و نوامبر)، نقاشی‌های انتزاعی اثر "ویلم دکونینگ" (Willem de Kooning) در میان آثاری که غالبا جنگ مناقصه را گرم می‌کرد دیده می‌شده است. این آثار برای خریداران آنان ده‌ها میلیون دلار خرج برمی‌داشت.
مجسمه‌سازی، که این هنرمند نسبتا دیر آن را آغاز کرده بود، به مراتب کمتر در بلوک‌های حراجی دیده می‌شد. در حالی که رکورد یکی از نقاشی‌های دکونینگ به 32 میلیون دلار نیز می‌رسد، بالاترین قیمت حراج برای مجسمه‌های او 5700000 بوده است.

پاییز امسال، کریستی می‌تواند با فروش ") Clamdigger 1972) " همه چیز را تغییر دهد. این اثر هنگامی که هنرمند در جزیره شرقی Long زندگی می‌کرده، با مشاهده و الهام از مردانی که در ساحل کار می‌کردند، خلق شده است. مجسمه بزرگ برنزی، تنها مجسمه از دکونینگ با اندازه‌های طبیعی یک انسان، با قیمتی سنگین بین 25 تا 35 میلیون دلار برآورد شده است.

"کارول وگل" (Carol Vogel) در ستون نیویورک تایمز خود در این هفته، کار او را به عنوان یک "شکل پیچ داده شده با ویژگی‌های تا حدودی نئاندرتال گونه: سر کوچک، چشم فرو رفته و پاهای بزرگتر از اندازه" توصیف می‌کند. این اثر را دختر این هنرمند "لیزا دکونینگ" زمانی که او در سال 1997 درگذشت، به ارث برده است. پس از فوت ویلم، این مجسمه به عنوان بخشی از ارثیه او برای سه دخترش گذاشته شد؛ که آن‌ها نیز به منظور پرداخت مالیات املاک مادر خود، تصمیم به فروش آن گرفته‌اند.
 
یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
مجسمه دکونینگ
لینک کوتاه

دیدگاه