نقش حیوانات خانگی در درمان افسردگی

نویسنده:

۱۲:۰۳:۳۴

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از مشکلات روحی روانی افراد به کمک حیوانات خانگی قابل درمان است. داروهای اعصاب و روان دارای عوارض جانبی هستند؛ اما حیوانات خانگی بدون عارضه می‌توانند در بهبود بیماران مؤثر باشند.

 

هنگامی‌که کمی بی‌حوصله و خسته هستید، حیوان خانگی با نزدیک شدن به شما و حرکات و رفتار خود می‌تواند باعث بهبود حالتان شود؛ اما آیا زمانی که دچار افسردگی شدید شده‌اید یا به‌شدت مضطرب هستید باز‌هم حیوان خانگی شما می‌تواند به بهبود حالتان کمک کند؟ در این مورد سگ‌ها بهترین و مؤثر‌ترین حیوانات هستند.

 

چگونه سگ‌ها می‌توانند به بهبود حال بیماران افسرده کمک کنند؟

 

اکثر بیماران افسرده و مضطرب از مواجهه با دنیای خارج از منزل اجتناب می‌کنند. هرچه این افراد بیشتر از جامعه فاصله بگیرند، بیماری آن‌ها تشدید خواهد شد. سگ‌‌‌ها در شکستن این چرخه و کمک به این افراد برای برقراری ارتباط با دنیای خارج بسیار مفید هستند.

 

سگ‌ نیاز به مراقبت دارند. صاحب یک سگ باید به او غذا بدهد، او را به پیاده‌روی ببرد و به‌صورت روزانه به او رسیدگی کند، انجام همین کارها فرد افسرده را از حالت سکون خارج کرده و او را وادار به تحرک می‌کند و در‌نهایت در بهبود حال بیمار تاثیر خواهد داشت. در طول روز حیوان با نزدیک شدن، بازی و برقراری ارتباط با صاحب خود می‌تواند یک فرد افسرده و گوشه‌گیر را با دنیای بیرون ارتباط دهد. در دنیای امروز و زندگی صنعتی و با گسترش اینترنت و ارتباط‌های مجازی ارتباطات مستقیم افراد با هم کم شده است، اما انسان‌ها نیازمند ارتباطات عاطفی و عشق و محبت هستند و قسمتی از این نیاز را می‌توانند از طریق حیوان خانگی خود برطرف نمایند و کمتر احساس تنهایی کنند.

 

برگرفته از
rover.com
لینک کوتاه

دیدگاه