ساخت سیستم حسگر پیشگیری از تصادف ۳۶۰ درجه‌ای توسط شرکت ولوو

نویسنده:

۰۳:۵۹:۰۴

فناوری دید 360 درجه‌ای این شرکت، مسیرهای بدون خطر تصادف را مشخص می‌کند. این فناوری به عنوان یکی از جدیدترین قابلیت‌های ایمنی محسوب می‌شود که در بخشی از پروژه‌های  Non-Hit Car و Truck این شرکت قرار گرفته است.  

به لطف همکاری دانشگاهیان، صنعت خودروسازی و مؤسسات دیگر، این پروژه چهار ساله منجر به ایجاد یک سیستم شناسایی شده است که چندین حسگر مجزا را در یک اتومبیل با یکدیگر ادغام می‌کند. این سیستم می‌تواند هرخطری که در حالت عادی برای راننده مشخص نیست، شناسایی کند. علاوه بر این که این سیستم به رانندگان کمک می‌کند تا از اطراف خود آگاه‌تر باشند، این امکان را نیز برای شرکت ولوو فراهم می‌کند که در زمینه جدیدی از تولیدات خودرو پیشرفت کند.

مدیر پروژه Non-Hit Car اظهار داشت: «این فناوری برای تولید اتومبیل‌های خودکار نیز ضروری است؛ زیرا می‌تواند به منظور پیشگیری از تصادف با هر چیزی در هر شرایطی، به صورت خودکار گاز دهد یا ترمز بگیرد. هدف اصلی ما، تمرکز بر پیشگیری از انواع مختلف تصادف است. اما به مرور زمان، می‌توانیم اتومبیل‌هایی بسازیم که با رفتار خاص هر راننده سازگار باشد».
احتمالاً مهم‌ترین چالش این گروه،  ایجاد چارچوب Sensur Fusion بوده است. این چارچوب به فناوری‌های مختلفی مانند GPS، دوربین‌ها، رادارها و غیره اجازه می‌دهد که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات، دید 360 درجه را یکپارچه سازند. این سیستم جدید برای ارزیابی خطرات احتمالی طراحی شده و دو اتومبیل نیز به عنوان نمونه ساخته شده است که از این سیستم بهره می‌برند. در آینده کاربرد این فناوری را عملاً خواهیم دید.

مترجم: پریا اقدامی
تاریخ ترجمه: 20 مهر 93
 

برگرفته از
سیستم حسگر پیشگیری از تصادف
لینک کوتاه

دیدگاه