ضرر شرکت SoundCloud دو برابر سود ۱۴ میلیون دلاری

نویسنده:

۰۴:۰۷:۴۳

طبق گزارش سال 2013، این شرکت در سال 2013، 14 میلیون دلار فروش داشته است که نسبت به فروش 8 میلیون یورویی سال 2012، 40 درصد افزایش نشان می‌دهد. اما ضرر محاسبه شده برای سال 2013 نسبت به ضرر 12.4 میلیون یوروی سال 2012، بیش از دو برابر شده و به مبلغ 23 میلیون یورو رسیده است.

این شرکت سال 2013 را با 224 کارمند در برلین، لندن، سانفرانسیسکو و سوفیای بلغارستان به پایان رساند. این شرکت اعلام کرده است که در پایان سال 2013 و قبل از این که 9.4 میلیون یورو در سال جدید خرج کند، 46 میلیون یورو پول نقد در بانک و در دست داشته است. اگر شرکت SounCloud با همین سرعت یا سریع‌تر رشد کند، باید هر چه سریع‌تر بودجه 123 میلیون دلاری خود را افزایش دهد.
در ماه آگوست، این شرکت یک پلت‌فرم تبلیغاتی راه‌اندازی کرد و راهبرد خود برای مشتریان ممتاز و پولی را تبلیغ کرد. این تبلیغ دو جنبه داشت: اول این که با شرکت‌های بزرگی مانند Red Bull،Jaguar، Comedy Central گروه تشکیل دهد. دوم این که با شرکت‌های بزرگ تولید و پخش آهنگ ارتباط برقرار کرده و تبلیغاتی را همراه آهنگ‌های خوانندگان پخش کند.

با این حال هفته گذشته اعلام شد که  مذاکرات این شرکت با شرکت‌های  تولید و پخش آهنگ به نتیجه نرسیده است. طبق این خبر، شرکت‌های بزرگ همچون Universal،  Sony و Warner امتیازهای بهتری را از این شرکت می‌خواهند. همچنین  در این خبر آمده است که پلت‌فرم این شرکت تنها برای به اشتراک ‌گذاشتن آهنگ‌های هنرمندان استفاده نمی‌شود، بلکه کاربران این شرکت هر دقیقه 12 ساعت فایل صوتی را در این پلت‌فرم آپلود می‌کنند.

علاوه بر این مشکلات، مسئله کپی‌رایت نیز تا مدت‌ها این شرکت را درگیر کرده بود. در گزارش سالیانه این شرکت آمده است که این شرکت همزمان با رشد خود بایستی در درجه اول یک پلت‌فرم قانونی باشد.

پریا اقدامی

 

برگرفته از
SoundCloud
لینک کوتاه