زیباترین خودرو‌های موجود در بازار را بشناسید!

نویسنده:

۰۸:۳۸:۴۷

امروزه خودرو‌ها کاربردی بیشتر از تنها وسیله‌های جابجایی از نقطه‌ای به نقطه دیگر هستند. چرا که می‌توانند نتیجه هنر در حال توسعه صنعت خودرو باشند. طراحان خودرو افسانه‌ای مانند مارسلو گاندینی، جورجیتو جوگیارو و نام پرآوازه اخیر یعنی ایان کالوم به همان اندازه که نوابغ هنری هستند، “اهل خودرو” نیز می‌باشند. در حالیکه زیبایی بدون شک یک عامل خیره کننده است اما خودرو‌هایی وجود دارند که خطوط صیقلی، منحنی‌های دوست داشتنی، یا تهاجم مطلقشان باعث محبوبیت جهانی آن‌ها می‌شود. دو سال پیش ما لیستی از خودرو‌هایی که به عقیده ما کلکسیونی نهایی از ظرافت خودرو‌های موجود در بازار بودند، گرد هم آوردیم. اکنون در سال ۲۰۱۷ به منظور بازتاب آخرین و بهترین‌های خودرو سازان در سرتاسر جهان این لیست را به روز رسانی کردیم:

۱۰. مزدا MX-5 : طی ربع قرن اخیر، مدل مزدا MX-5 Miata به پرفروش ترین خودرو اسپورت تمام دوران تبدیل شده است.

 

 

اگرچه نسل‌های قبلی این خودرو به عنوان نماد‌های زیبایی و استایل شناخته نشده‌اند اما مدل نسل چهارم کنونی داستان متفاوتی است. مدل ۲۰۱۵ MX-5 میراث اسپورت این خودرو را در یک پکیج رضایت بخش زیبا و کاریزماتیک منتقل می‌کند.

 

 

‌‌۹. جگوار F-Pace : برای اولین بار، یکی از زیباترین خودرو‌های جهان در واقع یک SUV است.

 

 

مدیر طراحی جگوار یعنی سِر ایان کالوم با مهارت بسیار، ظاهر تنومند این برند را در قالب یک SUV تغییر داده است.

 

 

۸. آلفا رومئو جولیا : در دنیایی که پر از طراحی‌های خودرو ناشناس است اما برند آلفا رومئو خود را از این قاعده مستثنی کرده است. و بدون شک این واقعیت در خودرو سدان جدید این برند یعنی مدل جولیا نیز صادق است.

 

 

در هات رود جولیا کوادریفولیو، ظاهر به یاد ماندنی با پنجره مشبک مثلثی شکل نمادین این شرکت آغاز و به وسیله طراحی دارای انحنا قسمت پشتی همراه با اگزوز چهار گانه و یک دیفیوزر عظیم الجثه به پایان می‌رسد.

 

 

۷. لکسوس LC 500 : طی چند سال اخیر برند لکسوس و پنجره مشبک دوک شکل آن، در جامعه خودرو ایجاد قطبش کرده است. با این حال خودرو کوپه جدید این برند لوکس با نام LC 500 به کلی داستان متفاوتی است. به طوریکه همگی موافق زیبایی آن می‌باشند.

 

 

ظاهر تهاجمی مدل LC با موفقیت آمیزترین پیاده سازی پنجره مشبک دوک شکل لکسوس تا به امروز آغاز می‌شود. به علاوه نیم رخ تهاجمی و لبه‌های تراشیده این خودرو، سواری چشم نوازی را فراهم می‌سازند.

 

 

۶. فراری لافراری آپرتا : برای بسیاری خودرو‌های شرکت فراری تنها به این دلیل که فراری هستند نماد زیبایی هستند. اما حقیقت این است که طی ۱۵ سال اخیر این شرکت سهمی نسبی در ایجاد خطا داشته است. خوشبختانه برای برند فراری، مدل لافراری آپرتا یکی از این خطا‌ها نیست.

 

 

این خودرو کروکی ترکیب جسورانه‌ای از عناصر کلاسیک سوپر اسپورت ‌های عقد قدیم شهر مارانلو یعنی محل تولد فراری است. خطوط بکار رفته در طراحی این خودرو، براق و تداعی کننده یک فضاپیما و در نهایت سوپر اسپورت فراری نهایی را به وجود می‌آورند.

 

 

۵. لامبورگینی هوراکان : منتقدین مدل پایه لامبورگینی معتقدند که این طراحی این خودرو بیش از حد ساده است. اما به عقیده ما مدل هوراکان برای یک خودرو لامبورگینی به زیبایی مهار شده و در تضاد با ظاهر جنگنده پنهان مدل اونتادور، حمله ور می‌شود.

 

 

این مدل لامبورگینی براق و دارای سبک بوده و در عین حال بدون داشتن تزییناتی که بسیاری از مدل‌ّهای پیشین هوراکان را درگیر خود کرده بودند، به طور موثر شخصیت تهدید آمیز یک گاو نر مهاجم را منتقل می‌کند.

 

 

۴. استون مارتین DB11 : در مدل‌های قبلی برند استون مارتین، زمانیکه خودرو روشن می‌شد کلمات قدرت، زیبایی و روح در داشبورد خودرو نمایان می‌شد. اما با این که این کلمات دیگر در مدل DB11 به چشم نمی‌‌خورند، این شرکت جمع بندی کاملی از هرچیزی که این خودرو مخفف آن است را ارائه می‌کند.

 

 

مدل DB11 اولین شانس طراح استون مارتین یعنی مارِک رِیچمن برای گذاشتن نهایت انرژی و تمرکز در یک مدل محصول کاملا جدید این شرکت است. این خودرو تفسیر مدرن و اغوا کننده‌ای از آنچه یک خودرو استون مارتین باید باشد، است. این خودرو‌ همچنین از روند طراحی که به وسیله مدل DB7 طراح اسبق یعنی سر ایان کالوم بنا نهاده شد و این شرکت را برای بیش از دو دهه هدایت کرد، فاصله گرفته است.

 

 

۳. پاگانی Huayra : مدل ۲۳۰ مایل بر ساعتی Huayra دومین مدل تماماً جدیدی است که از کارگاه ایتالیایی هوراکیو پاگانی موسس این شرکت پدیدار می‌شود. این خودرو به عنوان جایگزینی برای مدل ستوده شده زوندا روانه بازار شده است.

 

 

از بسیاری از جهات هوراکیو پاگانی، استیو جابز صنعت خودرو به شمار می‌رود. در خودرو‌های این شرکت از هیچ جزئیاتی صرف نظر از اندازه آن چشم پوشی نشده است. هر چیزی از طراحی آیرودینامیک فعال خودرو گرفته تا صدا دینگ که دنده این خودرو ایجاد می‌کند به دقت و عمدا طراحی شده است.

 

 

نتیجه فوق خودرو ای با بدنه‌ای مانند کشتی موشکی و فضای داخلی فضایی است.

 

 

۲. فورد GT : خودرو‌های زیادی در بازار وجود ندارند که به چشم نوازی سوپر اسپورت آمریکایی نهایی یعنی مدل GT برسند.

 

 

از لحاظ زیبایی، این خودرو به طور شگفت انگیزی تعادل میان آیرودینامیک ذاتی مسابقه‌ای و زیبایی چشم نواز را برقرار کرده است.

 

 

در مدل GT، مدیر طراحی شرکت فورد یعنی مورِی کالوم (برادر کوچک‌تر سر ایان کالوم) موفق شد تا برجستگی‌های پروازی کاربردی این خودرو را به ویژگی‌های طراحی نمادین آن تبدیل کند.

 

 

۱. جگوار F-Type : به گفته سر ایان کالوم طراحی یک خودرو جگوار بایستی دارای زیبایی، سادگی و یک حس دلاوری بصری باشد.

 

 

در مدل F-Type، سر ایان تمامی این موارد و حتی بیشتر را به خوبی به اعمال کرده است.

 

 

منحنی‌ها و حالت عضلانی گربه‌ شکل مدل F-Type به این معناست که این گربه اهل کونتری آماده یورش است. سه سال بعد از معرفی این خودرو در سال ۲۰۱۴، F-Type متعادل‌ترین و زیباترین خودرو در جهان باقی می‌ماند. به همین دلیل مدل F-Type سر ایان موفق به دفع چالش با انگیزه فورد GT برادر خود شده است.

برگرفته از
Businessinsider.com
لینک کوتاه

دیدگاه