رنگین کمان دایره‌ای و ۳۶۰ درجه

نویسنده:

۱۱:۵۸:۲۵

 
پدیدهای غیر معمول توسط "کالین لیئنهارت" (Birdseye View Aerial Photographer Colin Leonhardt)، 46 ساله، در طول سفر خود به ساحل کاتسلو ثبت شده است. او تصویری از یک رنگین کمان کامل به شکل یک دایره 360 درجه را ثبت کرده است.
کالین میگوید این زاویه دید و چشمانداز بسیار نادر میباشد و فقط از بالا به عنوان یک خلبان پرواز پس از بارش باران برای او ممکن شده است. کالین، از پرث در غرب استرالیا، می‌گوید "آنها نه تنها بسیار نادر هستند، بلکه حتی عکاسی از آنها سخت‌تر هم می‌باشد. ما از یک عکاسی هوایی معمولی بازمی‌گشتیم که خلبان در اطراف یک منطقه بارانی پرواز کرد. همانطور که ما وارد لبه بارش باران می‌شدیم، نور خورشید ملایم بود و نور آن، این رنگین کمان شگفت‌انگیز را ایجاد کرد. این اتفاق درست در مقابل چشمان ما افتاد."
کالین قاعدتا دوربین خود را برداشت و همانطور که رنگین کمان به صورت دایره کامل 360 درجه باقی مانده بود، او برای پنج دقیقه شروع به عکاسی کرد. کالین  46 ساله، که از سال 2002 عکاسی را شروع کرده است، افزود: "از زمانی که من آن را به صورت آنلاین در اینترنت قرار داده‌ام، انبوهی از پیام‌هایی که عمدتا هم از طرف استادان فیزیک و ستار‌ه‌شناسان بوده است، را دریافت کردهام."
به گفته ناسا، دیدن دایره کامل رنگین کمان یک پدیدهای است که به جایگاه دید ناظر به بازتاب داخلی نور خورشید ایجاد شده توسط قطره‌های باران بستگی دارد.
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
رنگین کمان دایره‌ای
لینک کوتاه

دیدگاه