نمایش خودنگاره‌ای از «پیکاسو» برای اولین بار

نویسنده:

۰۹:۳۰:۵۸

«خودنگاره» (Yo Picasso) پیکاسو، این نقاش و مجسمه ساز مشهور اسپانیایی را در 30 سالگی، و در حالی که به طور مستقیم به بیننده خیره شده و در حال نقاشی در نور شمع است، نشان می‌دهد. این اثر همراه با خودنگاره‌ای از «فرانسیس بیکن» متعلق به سال 1969 و آثاری از «دامین هِرست» و «جف کونز» به نمایش گذاشته می‌شود.
این نمایشگاه خودنگاره تا سیزدهم دسامبر در گالری «آردواس» لندن برگزار می‌شود.

خودنگاره بیکن که یکی از اولین مطالعات او در زمینه کشیدن یک سر تنها است، برای بیش از 50 سال است که در هیچ نمایشگاهی در لندن به نمایش گذاشته نشده است. بیکن یکی از نقاش‌های نامی اکسپرسیونیست سده بیستم است. این هنرمند ایرلندی بیشتر شهرت خود را مدیون ازشکل‌افتادگی‌های خشنی است که در بدن و چهره‌های شخصیت‌های نقاشی‌هایش ایجاد می‌کرد. بیکن را نقاش بحران انسان مدرن پس از جنگ جهانی دوم نامیده‌اند.

اثر «جف کونز» در این نمایشگاه که در سال 1991 ساخته شده، نیم تنه‌ای مرمری بر روی پایه‌ای از اَشکال بلوری را به نمایش می‌گذارد.
همچنین در این نمایشگاه اثری از «هرست» به نام «با سر مرده»(With Dead Head) دیده خواهد شد که عکسی از این هنرمند انگلیسی است که او در سال 1992 با سر یک جسد گرفته است.
به گفته صاحب این گالری «پیلار آدواس»، «دامیِن هِرست» پیشنهاد دعوت جف کونز برای شرکت در این نمایشگاه و همچنین عنوان پیشنهادی این نمایشگاه را مطرح کرده است.
 

پریا پورمند

برگرفته از
پیکاسو
لینک کوتاه

دیدگاه