مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافی ۲۰۱۴

نویسنده:

۱۰:۱۱:۴۳

در این مطلب از میان آثار ارسالی، عکس ‌هایی را انتخاب کرده‌ایم که واقعا زیبا و عالی هستند.
 

آخوندک – قهرمانماراس، ترکیه (Mehmet Karaca)

آتش‌بازی دستی، جشنواره آتش‌بازی سنتی در ژاپن – شهر Toyohashi، ژاپن (Hidenobu Suzuki)

عکاس نوشته: در نزدیکی محل زندگی من در فلوریدا، گروهی از قره‌غازها (نوعی مرغ‌ ماهی‌خوار) زندگی می‌کنند که چهره آنها برایم جالب بود. پس از چندبار تلاش، خود را به آنها نزدیک کردم و آنها نیز به من اعتماد کردند و اجازه دادند تا می‌توانم نزدیک‌تر شوم. در این عکس، من از DOF باریک استفاده کرده‌ام تا بیننده به خوبی افسون چشمان این مرغ‌ دریایی را ببیند. (Sandy Scott)

چشم‌انداز پارک ملی Yosemite از بالای کوه‌های یخی. این عکس در ساعت 3 بامداد با سرعت دیافراگم یک دقیقه‌ای برداشته شده است و علاوه بر Half Dome آتش شعله‌ور در دره پشت آن را نیز می‌توان دید. (Judge Helbig)

نگاه کوتاه به زیبایی یک «گیشا» در خیابان‌ تاریخی Kyoto، ژاپن (Sian Bullough)

کرم‌های شب‌تاب Blue Ghost در کارولینای شمالی. این کرم‌های شب‌تاب بسیار منحصربه فرد هستند زیرا همیشه نورانی هستند و فقط در ارتفاع 2 سانتی‌متری از زمین پرسه می‌زنند و منظره‌ای خیال‌انگیز در شب ایجاد می‌کنند. (Spencer Black)

یک توله خرس قطبی که سرشار از آدرنالین است روی تکه‌ای از یخ ایستاده است. مادر این خرس کوچولو به آرامی در حال قدم زدن است اما او که سرشار از انرژی است یک لحظه آرام و قرار ندارد. این توله نر است و حرکات و بازی‌های او بسیار تماشایی بود. (Colin Mackenzie)

کوه آتشفشان با رنگ‌های بسیار زیبا و متنوع. تریلی قرمز رنگ موجود در جاده نیز به این عکس طراوت ویژه‌ای بخشیده است. (Mehmet Gokyigit)

نوشته عکاس: «هیچ چیز نمی‌توانست مرا برای از دست دادن مادرم آماده کند. حتی علم به اینکه او در حال مرگ است نیز نمی‌توانست مرا به این باور برساند که دیگر او را نخواهم داشت. من از وجود او به این دنیا آمده بودم. اما تصور اینکه از خواب بیدار شوی و او نباشد مانند این است که از خواب بیدار شوی و دیگر آسمانی بالای سرت نباشد؛ این تصورِ دردناک و غیرقابل باوری است. » (Meghan O'Rourke)

جزیره Guadalupe در مکزیک – کوسه‌های سفید دور یکدیگر جمع شده‌اند تا از شیرهای دریایی تغذیه کنند. اینجا بهترین و مناسب‌ترین مکان برای مشاهده جاذبه زندگی طبیعی حیوانات است. صرف‌نظر از آنچه در فیلم‌های هالیوودی می‌بینیم، کوسه‌های سفید از انسان‌ها هراس دارند و به‌راحتی نمی‌توان به آنها نزدیک شد. (Marc Henauer)

مرداب سیاه در Aomori، ژاپن – برگ‌های پاییزی زیر نور خورشید می‌درخشند. (Sho Shibata)

من این عکس را در پارک ساحلی هیتاچی در استان Ibaraki در ژاپن برداشته‌ام. در این پارک بیش از 4.5 میلیون گل‌‌ nemophila وجود دارد که منظره‌ای فوق‌العاده چشم‌گیر ایجاد کرده است. دوست دارم دوباره سال آینده به این دریای آبی زیبا سفر و عکس‌های بیشتری ثبت کنم. (Hiroki Kondo)

Bardarbunga، ایسلند – در حال پرواز به همراه پدرم در بالای Bardarbunga – تماشای فوران زمین از آسمان بسیار جالب و هیجان‌انگیز است، قدرت، گرما و زیبایی این منظره با هم قاطی شده بودند. هنگامی که از منظر بالا به زمین می‌نگری احساس می‌کنی انسان در طبیعت تا چه اندازه کوچک است. این چشم‌انداز دقیقا همین حس را به من منتقل کرد. (Ragnheidur Arngrimsdottir)

پرتره‌ای از آفریقا (Cathrin Schulz)

زنان سوگوار در راه‌پله ایستاده‌اند. اینجا مراسم سوگواری جوان مسلمان 27 ساله‌ای است که در نواز غزه کشته شده است. زنان مسلمان غزه اجازه شرکت در مراسم خاکسپاری را ندارند و به آیین خودشان، در راه‌پله آپارتمان جمع می‌شوند تا آخرین وداع خود را با فرد درگذشته انجام دهند. (Sergey Ponomarev)

آخوندک مدیترانه‌ای بال‌های خود را باز کرده است و در نور خورشید بسیار جالب و عالی دیده می‌شود. قبرس (Hasan Baglar)

من این عکس را در طول کوهنوردی در کوه‌های آلپ اتریش برداشته‌ام. هنگام عبور از دره متوجه این گوزن شدم که در حال تکاندن آب از روی بدن خود بود. من در فاصله‌ای دور منتظر ماندم تا گوزن دیگری به رسم خود گرمای تابستان را از تن خارج کند و در حالی که آب بدن خود را می‌تکاند از او عکس برداشتم . (Winston Hintze)

Horm 30 ساله، در خانه ارواح DREAMLAND در Phnom Penh در کامبوج کار می‌کند. این آدم کوتوله برای ترساندن بازدیدکننده‌ها استخدام شده است. بر اساس خرافه‌های این کشور، روح‌های کوچک به خوبی می‌دانند چگونه خود را از دید ببیننده مخفی کنند و او را در ابهام باقی بگذارند. (Arfeuil Emilie)

این تابستان، هنگامی که در دریای اژه شنا می‌کردیم، دلفین‌ها دایما در اطراف ما شنا می‌کردند. دریا بسیار آرام و زیبا بود و این موجودات زیبای دریایی زیر نور خورشید در آسمان می‌رقصیدند. (Giannis Ploumis)

این عکس در سامباس، کالیمانتان غربی در اندونزی برداشته شده است. در این تصویر گونه‌ خاصی از لمور (نوعی میمون) را مشاهده می‌کنید. (Hendy Mp)

پرش گوزن یال‌دار در رودخانه Mara در تانزانیا (Nicole Cambre)

من این منظره فوق‌العاده زیبا را در آخرین سفر جاده‌ای دیده‌ام. در این مکان افراد بسیاری اقامت کرده بودند و از زیبایی این چشم‌انداز لذت می‌بردند اما هیچ عکاسی در میان آنها نبود تا از این کوه و آسمان پرستاره عکس بردارد. جنگل ملی Mount Hood، اورگان (Kenji Yamamura)

پارک ملی Murray Sunset – دریاچه نمک Mallee – استرالیا، کانگرو خاکستری در حال پریدن از روی دریاچه نمک. این منظره به گونه‌ای است که گویا کانگورو در حال راه رفتن روی آب است.

«اِلِنا نوئله»، 6 ساله در حال سفر در کوه‌های یخی  Matanuska (Rebecca Neuffer)

Cnidaria، نوعی شقایق دریایی است که از جانداران شکارچی به‌شمار می‌رود و گزنده است. این جانوران آبزی با اینکه خطرناک و کشنده هستند، اما در شب با نوری که از خود منتشر می‌کنند، منظره فوق‌العاده زیبایی می‌سازند. در این عکس، باد تعدادی از این شقایق‌ها را به کنار ساحل آورده است و من توانستم در شب از نور زیبای آنها عکس بردارم. (Matthew Smith)

Szigetmonostor، لهستان – آخرین دقیقه زندگی این موش بیچاره (Istvan Szori)

من برای ثبت این عکس تمام شب را بیدار بودم تا از سلطان قطب شمال عکاسی کنم. این خرس قطبی بزرگ، حدود 400 کیلوگرم وزن دارد – چرچیل، کانادا (Kiat Choon)

در این عکس، چهره خوشحال «کریستینا ام هوموک» را می‌بینید که موفق شده است آتش را در دست بگیرد. این تکنیکی است که بتوان در طبیعت وحشی زندگی کرد. این فاز اول تمرینات اوست تا بتواند کاملاریاضت بکشد و به درجات بالای ارتقا روح برسد. کریستینا یکی از 8 نفر شرکت‌کننده این تمرینات است که داوطلب شده است تا 3 روز در جنگل بماند. ایالت مین آمریکا (Lauren Harnett)

ایگوانا سبز درون آب. من منتظر ماندم تا بتوانم عکسی از درون و بیرون آب از این ایگوانای زیبا ثبت کنم. این عکس درون غار در جزیره Dutch Caribbean برداشته شده است. در این لحظه‌ای که ثبت شده، ایگوانا برای نفس کشیدن روی سطح آب آمده است.

مردی در حال راندن اسب از میان شعله‌های آتش در مراسم بزرگداشت «سنت آنتونی» – قدیس و حامی حیوانات – در San Bartolome de Pinares در فاصله 100 کیلومتری از مادرید. (Bartlomiej Jurecki)

کوهنورد – Chamonix – فرانسه (Yosuke Kashiwakura)

 

فروغ بیداری

برگرفته از
2014 National Geographic
لینک کوتاه

دیدگاه