تولید فراری F60 America

نویسنده:

۱۲:۲۳:۴۱

در نتیجه اتومبیل‌‌ F60 America به تعداد تنها ده دستگاه تولید خواهد شد. این اتومبیل جدید مطابق با دو خواسته مشتریان آمریکایی ساخته می‌شود؛ برخورداری از موتور V12 و بدون سقف. قرار است در مراسم بزرگداشتی که در Beverly Hills City Hall برگزار خواهد شد، از این اتومبیل رونمایی شود.

تصمیم تولید چنین مدل‌های محدودی در واقع بزرگداشت رسم مهم دیگری است. تنها 10 دستگاه از F60 America ساخته خواهد شد؛ زیرا قبلاً 10 دستگاه از مدل‌های دیگر ساخته شده بود. به عنوان مثال اتومبیل NART Spider  275 GTS4   مدل 1967 و مدل بدون سقف 275 GTB4 که واردکننده آن یعنی آقای Luigi Chinetti،uigi Chinettiری دارد، er 1 مهم دیگری است. به عنوان مثال تنها 10 دستگاه  از آقایEzo Ferrari  خواسته بود تا آن را مخصوص مشتریان آمریکایی بسازد.
اتومبیل‌ F60 America از موتور V12 برخوردار است که برنده جایزه شده و در قسمت میانی جلو قرار دارد. این موتور باعث می شود شتاب از 0 تا 100 را تنها در 3.1 ثانیه به دست آورد. این اتومبیل که به شدت مردانه محسوب می‌شود، شکل زیبایی دارد، از حجم متناسبی برخوردار بوده و کاملاً با مقتضیات ایرودینامیکی مخصوص اتومبیل‌های فراری سازگار است.
خصوصیات اتومبیل F60 America از پهلوهایش کاملاً آشکار است؛ پهلوهایی که یک هارمونی مبتکرانه دارند. قسمت جلوی اتومبیل از یک گریل کلاسیک اتومبیل‌های فراری برخوردار است که بخش انتهای آن از کروم پوشیده شده و به هواکش‌های ترمزها متصل می‌شود.

پشت حلقه‌های چرمی که بر روی صندلی‌ها سوار شده‌اند، حائلی از جنس فیبر کربنی وجود دارد که از پشت کابین تا عقب کشیده شده‌اند و باعث شده‌اند که بخش انتهای اتومبیل با کل آن هماهنگی داشته و حس حرکت را بدهد.

این اتومبیل می‌تواند سقف پارچه‌ای سبک داشته باشد که تا سرعت 120 کیلومتر در ساعت قابل استفاده است.
طرح نامتقارن کابین باعث برجستگی بخش راننده با پوششی اسپرت و قرمز رنگ می‌شود، در حالی که صندلی کنار راننده به تبعیت از اتومبیل‌های مسابقه‌ای فراری رنگ مشکی دارند. داشبورد، بخش میانی و پنل‌های در راننده همگی از کامپوزیت پوشیده شده‌اند که کابین را خاص کرده است. بخش میانی و تکیه‌گاه صندلی‌های آن نیز از یک طرحی مانند پرچم آمریکا بهره می‌برند.
 ظاهر بدنه F60 America مانند North American Racing Team است و نشان Prancing Horse شصتمین سالگرد تأسیس فراری، در بخش میانی داخل کابین خودنمایی می‌کند. این اتومبیل فوق‌العاده خاص وارد کلکسیون کلکسیونرهای آمریکایی شده و از همین الان، مذاکرات خرید ده نمونه شروع شده است.

پریا اقدامی

برگرفته از
Ferrari F60America
لینک کوتاه

دیدگاه