روتر ۴۵ دلاری Anonabox، مخفی نگه داشتن ردپای شما در اینترنت

نویسنده:

۰۱:۵۵:۱۱


روتر anonabox یک ابزار شبکه است که برای استفاده از اینترنت به صورت ناشناس و رمزنگاری شده مورد استفاده قرار میگیرد. و البته محدودیت‌های اینترنت در شرکتها و شبکه های خصوصی را نیز به خوبی رد خواهد کرد.
 
پروژه anonabox در حال حاضر در سایت کیکاستارتر قرار گرفته و تا سرمایه ۷۵۰۰ دلاری برای شروع کار و تبدیل ایده اولیه به محصول تجاری را تامین کند. اما در همین ابتدای کار موفق به جذب سرمایه ۲۰۵۰۰۰ دلاری گردیده است. سازنده این محصول جالب، روال کار را این‌گونه توصیف میکند: 
«نمونههای اولیه ما واقعا بزرگ و سنگین بودند و هر کدام بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار هزینه میبردند. اما آنها به خوبی کار کرده و ایده ما را عملی مینمودند. هرچند که ما میخواستیم ابزارمان آنقدر کوچک باشد که به راحتی امکان حملش را داشته باشید و البته به اندازه کافی سبک و محکم باشد. و از همه مهمتر اینکه ارزانقیمت باشد. 
 
و پس از مدتها تلاش، در نسخه آزمایشی چهارم به ابزاری با حافظه ۶۴ مگابایتی و پردازنده ۵۸۰ مگاهرتزی رسیدیم. این میزان برای اجرای نرمافزار تور کاملا کافی به نظر میرسد. موفق شدهایم بورد ساده و کارایی تولید کنیم که درون یک جعبه سفید زیبا قرار میگیرد. نتیجه کار هم یک جعبه ناشناس جذاب با نام anonabox است. با این ابزار تمام اطلاعات خروجی از شبکه شما و یا وارد شده به آن بوسیله Tor رمزنگاری میشوند.»
 
به نظر میرسد سرعت کار و تجربه کاربری مصرف کننده نهایی نیز بسیار بهتر از زمانی است که نرمافزار تور را روی سیستم تان اجرا میکنید. استفاده از این اپلیکیشن هیچ نیازی به دانلود نرمافزار، لاگین یا ثبت‌نام و صرف هزینه ندارد. تنها کافی است آن را به شبکه وصل کرده و کار را شروع کنید.
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
Anonabox
لینک کوتاه

دیدگاه