فروش ماه گذشته ایکس‌باکس وان از پلی‌استیشن ۴ بیشتر بوده است

نویسنده:

۰۲:۱۳:۳۲


طبق گفته یکی از تحلیل‌گران شرکت Wedbush Morgan، فروش ماه سپتامبر ایکس‌باکس وان از پلی‌استیشن 4 بیشتر بوده است. این تحلیل‌گر برآورد کرده که شرکت مایکروسافت در ماه گذشته 325 هزار ایکس‌باکس وان جدید در آمریکا فروخته است. در حالی که شرکت سونی تنها 250 هزار دستگاه پلی‌استیشن 4 به فروش رسانده است. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا از زمان عرضه این دو دستگاه در ماه نوامبر، فروش ماهانه پلی‌استیشن 4 همواره بیشتر از ایکس‌باکس وان بوده است. در ماه سپتامبر سایت Activision، بازی جذاب Destiny را عرضه کرد. این بازی هم برای پلی‌استیشن 4 و هم برای ایکس‌باکس وان و مدل‌های قبلی آن عرضه شده است. هر دو شرکت در زمینه کنسول‌های بازی با یکدیگر رقابت می کنند؛ بازاری که تنها در آمریکا بیش از میلیاردها دلار ارزش دارد.

این تحلیل‌گر اظهار داشت: «پیش‌بینی می‌کنیم ایکس‌باکس وان در ماه دوم فروش، از پلی‌استیشن 4 سبقت بگیرد».
آمار سایت Wedbush  تنها یک پیش‌بینی محسوب می شوند و باید منتظر شرکت NPD Group باشیم تا اطلاعات فروش ماه سپتامبر را منتشر کند.
حتی اگر این آمار منتشر نشود، کاملاً مشخص است که علیرغم عزم شرکت سونی و بازی Destiny، ایکس‌باکس وان از پلی‌استین 4 بهتر است و قیمت شرکت مایکروسافت متناسب با بودجه علاقمندان به بازی تعیین شده است.

این تحلیل‌گر می‌گوید: «از 7 سپتامبر تا 13 سپتامبر شرکت مایکروسافت به ازای خرید یک ایکس‌باکس وان، یک بازی رایگان هدیه می‌کرد».
در واقع همزمان با عرضه بازی Destiny، شرکت مایکروسافت طرح هدیه را اجرا کرد. همچنین این تاریخ نزدیک تاریخ معرفی بسته ایکس‌باکس وان 400 دلاری بود که همراه بازی فوتبال Madden NFL 15 عرضه شد. در نتیجه طی 7 الی 13 سپتامبر طرفداران باهوش بازی، می‌توانستند یک ایکس‌باکس وان و دو بازی فوق‌العاده خوب را با قیمت 400 دلار بخرند.این در حالی بود که برای خرید یک دستگاه پلی‌استین 4 و بازی Destiny باید 450 دلار می پرداختند.
وی افزود: «من فکر می‌کنم دریافت بازی رایگان Destiny با ایکس‌باکس وان بهتر از بازی کردن Destiny بر روی پلی‌استیشن 4 است. همچنین نباید بازی فوتبال Madden را نیز فراموش کرد. به نظر من کاملاً منطقی است که به جای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان بخریم».  

پریا اقدامی
 

برگرفته از
فروش ایکس‌باکس وان
لینک کوتاه

دیدگاه