پاسخ شیائومی به جانی آیو: ابتدا محصولات ما را امتحان، و آنگاه نقد کن

نویسنده:

۰۳:۰۹:۱۶

لین بین، رئیس شیائومی از استاد طراحی اپل خواسته قبل از نقد محصولات شیائومی، ابتدا یک بار آنها را امتحان کند!
 
«شیائومی یک شرکت کاملا باز است. و هیچ‌گاه فردی را مجبور به استفاده از محصولاتش نمی‌کند. اما کسی می‌تواند گجتهای ما را نقد و قضاوت کند که حداقل یک بار از آنها استفاده کرده باشد. پس از استفاده افراد از ابزارهای‌مان، نظرات همه را با جان و دل می‌شنویم.»
 
شیائومی پیش از این بارها اتهام کپی‌کاری در محصولاتش را به شدت رد کرده است. البته بسیاری، محصولات شیائومی همچون تبلت، اسمارت فون و حتی ظاهر و قابلیتهای سیستم‌عاملی آن را به شکل قابل ملاحضه‌ای شبیه آیپد، آیفون و iOS اپل دانسته‌اند. تا جایی که حتی برخی تصاویر تبلیغاتی محصولات این شرکت نیز کاملا شبیه تصاویر مورد استفاده اپل برای معرفی محصولاتش است.
 
جانی آیو در مصاحبه با مجله ونتی‌فیر گفته بود: «من فکر می‌کنم این کاملا بارز و مشخص است: این واقعا دزدی است، و البته تنبلی و کاهلی است. فکر می‌کنم این اصلا کار درستی نیست.» البته وی در این صحبت‌ها مشخصا به شیائومی به عنوان یکی از شرکتهای کپی کننده سبک طراحی اپل اشاره نکرد.
 
به هر صورت، در چین محصولات شیائومی را مانند نان داغ سر دست می‌برند و این موضوع دردسرهایی را برای سامسونگ و اپل در این بازار عظیم ایجاد کرده است.
 
عباس واحدی

 
برگرفته از
Xiaomi
لینک کوتاه

دیدگاه