آمازون، بزرگترین رقیب موتور جستجوی شرکت گوگل است

نویسنده:

۰۳:۵۴:۵۳

وی طی سخنرانی خود در برلین گفت: «بسیاری از افراد فکر می‌کنند مهم‌ترین رقیب ما در زمینه جستجو، شرکت یاهو یا بینگ است. اما در واقع مهم‌ترین رقیب ما، آمازون است».
موتور جستجوی شرکت گوگل به دلیل شکایاتی مبنی بر عدم اعتماد، توسط اتحادیه اروپا تحت بررسی است.
در ماه فوریه، زمانی که این شرکت موافقت کرد تا در نتایج جستجوی خود با رقیبانی همچون مایکروسافت رتبه یکسانی داشته باشد، در واقع از پرداخت میلیاردها دلار جریمه خودداری کرد.
اما مدیر عامل گوگل خاطرنشان کرد: « رقابت در دنیای آنلاین، همیشه یکسان نیست. مردم دوست ندارند سایت آمازون را برای جستجو استفاده کنند، اما زمانی که می‌خواهید چیزی بخرید و در مورد آن جستجو می‌کنید، بیش از پیش در آمازون جستجو می‌کنید. شرکت آمازون ظاهراً بیشتر بر روی جنبه تجاری معادله تمرکز می‌کند، اما در اصل به نیازهای جستجو و سؤالات کاربران پاسخ می‌دهند، دقیقاً همانند شرکت گوگل».

قدم بزرگ آمازون
شرکت آمازون که بزرگ‌ترین فروشنده آنلاین جهان است، اخیراً به دلیل اقداماتی که در زمینه‌هایی غیر از تجارت الکترونیک داشته، خبرساز بوده است.
این شرکت در ماه آگوست یک شبکه بازی آنلاین به نام Twitch Interactive به قیمت 970 میلیون دلار خریداری کرد. این سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری شرکت آمازون در عمر 20 ساله‌اش محسوب می شود. قبلاً خبرهایی مبنی بر خرید Twitch توسط شرکت گوگل منتشر شده بود.
با این حال، گرچه شرکت گوگل هنوز 90 درصد بازار جستجوی آنلاین را در اختیار دارد، اما مدیرعامل این شرکت اظهار داشت نگران آینده گوگل است.
وی افزود: « یک نفر در یک گاراژ نشسته و به دنبال گرفتن جایگاه ما است. من از این موضوع خبر دارم، زیرا مدتی قبل ما نیز همین کار را کردیم. تغییرات در جاهایی اتفاق می‌افتد که اصلاً انتظارش را ندارید».

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Eric Schmidt
لینک کوتاه