افشای پسوردهای دراپ‌باکس و تکذیب شرکت دارپ‌باکس

نویسنده:

۰۷:۲۳:۲۵

در چهار فایل Pastebin (نوعی اپلیکیشن تحت وب) که در این تاپیک قرار گرفته‌اند، صدها یوزر نیم و پسورد به صورت یک فایل متنی تحت عنوان «سربه‌ سر گذاشتن» از طرف یک کاربر ناشناس ارسال شده است. این کاربر برای افشای تمام حساب‌ها، سکه‌های بیتکوین خواسته است.
پیامی که در بالای این فایل متنی وجود دارد، اینگونه است:

در این فایل، تعدادی از حساب‌های کاربری دراپ‌باکس وجود دارد که هک شده‌اند. این حساب‌ها تنها بخشی از 7 میلیون حساب کاربری دراپ‌باکس است که هک شده است. برای اطلاعات بیشتر، کلمه هک دراپ‌باکس را جستجو کنید.
منتظر باشید و از من پشتیبانی کنید.

 
کاربرانی که در این تاپیک Reddit حضور داشتند، مدارک موجود در فایل متنی را تائید کردند. اما مشخص نیست که این مدارک از کجا آمده و چند کاربر هک شده‌اند.
با این حال، شرکت دارپ‌باکس طی بیانیه‌ای اعلام کرد، نباید این شرکت را برای پسوردهای هک شده مقصر دانست و این مدارک از طریق سرویس‌های دیگری به سرقت رفته است.
شرکت دراپ‌باکس اعلام کرده که چند ماه قبل زمانی که متوجه فعالیت‌های مشکوک شد، پسوردهای کاربران را غیرفعال کرده است.
به نظر می‌رسد این شرکت دچار بدشانسی شده است، زیرا اخیراً دراپ‌باکس تایید کرده که یک باگ در برخی نسخه‌های قدیمی دسکتاپ این سرویس، فایل‌های برخی کاربرانی که قابلیت Selective Sync  را روشن کرده بودند، حذف کرده است. معمولاً این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که اپلیکیشن هنگ کرده یا کامپیوتر به طور ناگهانی ریبوت شود. تعدادی از کاربرانی که قربانی این باگ شده‌اند، اظهار داشته‌اند محتواهایی که سال‌ها برای آنها زحمت کشیده بودند، از دست داده‌اند.

کاربران قربانی ایمیل‌هایی از دراپ‌باکس دریافت کرده‌اند که سرویس  رایگان و یک ساله  Dropbox Pro  را به عنوان خسارت پیشنهاد می‌دهد. هر چند این کارها نمی‌تواند خسارت وارده به این کاربران را جبران کند، اما نشان‌دهنده آن است که دراپ‌باکس بی‌تفاوت نیست و می‌خواهد از این اشتباه درس بگیرد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Dropbox
لینک کوتاه

دیدگاه