انتشار ویدیوی تبلیغاتی گوگل و شوخی با نامهای احتمالی اندروید L

نویسنده:

۱۰:۲۹:۰۰

روز گذشته گوگل با بهره‌گیری از مناسبت روز ملی دسر و البته شیطنتهای فراوان سایتها در خصوص نام نهایی اندروید 5.0، ویدیویی را منتشر کرد که حاوی یک پیام مهم بود: «تنها یکی از اینها می‌تواند L باشد». اما واقعا کدام یک از نامهای شنیده شده طی این مدت، اسم واقعی آخرین اندروید است؟ Licorice (شیرین بیان)؟ Lollipop (آبنبات چوبی)؟ یا Lemon Merengue Pie (پای لیموی مرنگ)؟ البته در این ویدیو که توسط اکانت رسمی اندروید در یوتوب منتشر شده، نامهای دیگری همچون lava cake (کیک شکلات مذاب)، lemon drop (آبنبات لیمویی) و  Ladyfinger (بیسکوییت لیدی فینگر) نیز مطرح شده‌اند.
 
علاوه بر این، ساندار پیچای نایب‌رئیس ارشد گوگل لینک این ویدیو را در اکانت تویتر خود منتشر نموده و اشاره می‌کند: «تعدادی از رفقای شیرین جدیدمان را ملاقات کنید. ما هنوز مطمئن نیستیم کدام‌یک موفق خواهند شد. اما همانطور که ویدیو اشاره می‌کند "تنها یکی از اینها می‌تواند L باشد".»
 
انتظار می‌رود اندروید ال که با نام اندروید 5.0 نیز شناخته می‌شود، طی مراسم این هفته گوگل به همراه تبلت نکسوس ۹ و شاید فبلت نکسوس ۶ رونمایی شود. هرچند که هنوز مشخص نیست اندروید ال چه زمانی به دنیای اسمارت فونهای سطح‌بالای بازار پا می‌گذارد، اما امید می‌رود همزمان با عرضه رسمی نسخه نهایی این سیستم‌عامل، عرضه آن بر روی تعدادی از تلفن‌های همراه پرچمدار بازار شروع شود.
 
شما حدس می‌زنید نام اندروید بعدی چه خواهد بود؟
 

عباس واحدی

برگرفته از
Android L
لینک کوتاه

دیدگاه