اقتباس «لنا دانهام» بازیگر سریال «دختران»، از یک داستان نوجوانانه

نویسنده:

۱۰:۵۱:۵۶

 
"لنا دانهام" (Lena Dunham)، هنرپیشه، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده 28 ساله، اهل آمریکا می‌باشد؛ او برنده جایزه گلدن گلوب بهترین مجموعه تلویزیونی  کمدی یا موزیکال، در سال 2013 شده است. چه او را دوست داشته باشید و چه از او متنفر باشید، باید قبول کرد که یکی از هنرمندان بااستعداد امروز است. یکی از سریال‌های تلویزیونی که لنا در آن ایفای نقش کرده است، سریال تولید HBO به نام "دختران" (Girls) است. به نظر می‌رسد دانهام یک نویسنده بزرگ غیر قابل انکار باشد، او به راحتی می‌تواند صدای واقعی نسل جوانان هم‌سن خودش را منعکس کند.

با این حال طبق گزارش THR، این نویسنده، کارگردان و بازیگر تا به الان چیزی بسیار متفاوت در آینده خود دیده ‌است. دانهام می‌گوید در حال حاضر بر روی یک فیلم اقتباسی از یک رمان برنده افتخاری کتاب کودکان نیوبری در سال 1994، مشغول کار می‌باشد. اسم این کتاب "Catherine, Called Birdy" (کاترین، ملقب به بردی) مربوط به دوران قرون وسطی انگلستان است.

این کتاب در مورد یک دختر به نام کاترین است که در قرن‌های گذشته زندگی می‌کند و در دفتر خاطرات خود در مورد زندگی‌اش به عنوان یک دختر 14 ساله می‌نویسد. The School Library Journal می‌گوید "او با نگرشی مهم به جهان اطراف خود می‌نگرد و از وقایع روزانه در ملک اربابی می‌نویسد. بخش عمده انرژی او با اجتناب از خواستگاران مختلف که پدرش برای ازدواج، برای او انتخاب می‌کند مصرف می‌شود."

حالا که فهمیدیم داستان حول چه محوری می‌چرخد، شاید خیلی هم تصور نویسندگی این فیلم توسط لنا سخت نباشد.
 
 یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
دختران
لینک کوتاه

دیدگاه