هنگامی که جواهرسازان برای شما داستان می‌گویند

نویسنده:

۱۰:۵۵:۴۷

شاید بتوان گفت که در میان جواهرات، بیشتر از هر قطعه‌ای دیگر، انگشترها قابلیت پیام‌رسانی بهتری دارند. حلقه‌های عروسی، رینگ‌های بند انگشتی،  مهر و موم پاپ، حلقه مهر در انگشت کوچک، الماس بزرگ، حلقه‌های فارغ التحصیلی: همه آن‌ها چیزی در مورد شما بیان می‌کنند. اما برخی از جواهرسازان اطمینان دارند که یک حلقه می‌تواند کاری بیش از ارسال یک پیام واحد انجام دهد.
این هنرمندان دوست دارند تا یک روایت کامل را با حرکتی جسورانه در یک حلقه بگنجانند. به نظر می‌رسد که سایز انگشتر هنگامی‌که یک جواهرساز یک داستان مهمی برای گفتن دارد، دیگر آن‌چنان موضوع مهمی نیست.
باد در درختان بید، شیر، جادوگر و کمد لباس و حتی جادوگر شهر اوز، در چند گرم از طلا و سنگ‌های قیمتی بازگو شده‌اند. این آثار زیبا و رویایی را "تئو فنل" (Theo Fennell) در کارگاه چلسی با نام تجاری جواهرات بریتانیا خلق می‌کند. و اگر شما داستان خود را برای گفتن داشته باشید، تئو آن را برای شما به شکل یک انگشتر می‌سازد.
شایعه‌ها بر این است که قورباغه‌ها در درخواست برای حلقه‌های نامزدی معروف هستند. آیا شما کنجکاو به دانستن داستان پشت آن نیستید؟
"آلسیو باسکی" (Alessio Boschi) جواهرساز متولد ایتالیا، مجموعه‌ای از حلقه‌هایی که لحظات کلیدی در تاریخ ایتالیا را تعریف می‌کند را به شما معرفی می‌کند.
در استانبول نیز، "Sevan Biçacki" تاریخ امپراتوری خود را می‌سازد و در بالای انگشتر، شکلی گنبدی مانند قرار دارد که شما را وارد دنیای جادویی خود می‌کند. این انگشترها یادآور گوی‌های برفی بسیار زیبا و باارزش هستند. موزاییک‌های کوچک ساخته شده از کاشی‌هایی به عرض یک تار موی انسان، سنگ کنده‌کاری شده، نقاشی مینیاتورو لاکی، تنها برخی از تکنیک‌های باستانی هستند که Biçacki برای روایت داستان‌های عجیب و غریب خود از آن‌ها استفاده می‌کند.
 

 


یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
جواهرسازان
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “هنگامی که جواهرسازان برای شما داستان می‌گویند”