چتر هوا، مهم‌ترین تحول چتر در هزاران سال گذشته + ویدیو

نویسنده:

۰۱:۰۲:۵۱

برآورد می‌شود که چتر نزدیک به 3000 سال پیش اختراع شده است. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در ساختار چتر ایجاد نشده و در کل مجموعه‌ای از سیم است که با نوعی پارچه پوشانده شده‌اند. این چتر هوای جدید در حال حاضر در سایت kickstarter قرار دارد. این پروژه قرار است یک گنبد هوای فشرده را جایگیزین چترهای فعلی کند و بدین طریق جلوی خیس شدن شما را بگیرد.
به نظر می‌رسد که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست، اما یک ویدئو برای اثبات آن منتشر شده است. با تماشای این ویدئو مطمئن می‌شوید که این چتر عجیب حداقل در باران‌های خفیف، کار می‌کند.
این اولین باری نیست که چنین ایده‌ای مطرح می‌شود. در سال 2010 یک طراح کره‌ای ایده چتر هوا را مطرح کرد، اما به نظر می‌رسد که هیچگاه به مرحله تولید نرسید. این چتر هوای جدید را طراحان چینی ارائه کرده‌اند و ممکن است به سرنوشت همان چتر هوای قبلی دچار شود. در حال حاضر تنها 4000 دلار از 10000 دلار مورد نیاز، جمع‌آوری شده و در کل 11 روز از این کمپین باقی مانده است.
با این حال، اگر بودجه مورد نظر تأمین شود، چتر جذابی خواهد بود. در درجه اول از شر چترهای معمولی که به هنگام وزش باد شدید برعکس می‌شوند، راحت می‌شویم. همچنین با این چتر دیگر چشم اطرافیان را با چتر درنمی‌آورید.
در این پروژه، سه مدل از این چتر هوا تولید خواهد شد. طول مدل اول 30 سانتی‌متر و به دلایل نامشخصی مخصوص خانم‌ها است. طول مدل دوم 50 سانتی‌متر است. طول مدل سوم قابل تغییر بوده و بین 50 الی 80 سانتی‌متر تنظیم می‌شود. عمر باتری این چتر چندان طولانی نیست. مدل اول 15 دقیقه و مدل دوم و سوم 30 دقیقه کار می‌کنند. بنابراین برای قدم زدن‌های کوتاه در زیر باران مناسب هستند، اما برای پیاده‌روی رمانتیک و طولانی با همسر خود در زیر باران نمی‌توانید از این چتر استفاده کنید.   
همین الان نیز می‌توانید چترها را با قیمت اولیه بخرید. قیمت مدل اول 88 دلار، مدل دوم 98 دلار و مدل سوم 108 دلار است. ساختار پیش‌پرداخت و قیمت سایت Kickstarter کمی گنگ است، اما به نظر می‌رسد قیمت فروش این چتر بین 128 الی 148 دلار خواهد بود. سازندگان چتر هوا وعده داده‌اند که در دسامبر 2015 آن را عرضه کنند. پس بهتر است یک سال دیگر نیز قدر چترهای معمولی خود را بدانید.

پریا اقدامی

 
برگرفته از
Air Umbrella
لینک کوتاه

دیدگاه