و سرانجام معرفی رسمی نازکترین تبلت دنیا: آیپد ایر ۲ اپل

نویسنده:

۱۰:۲۷:۰۱

بالاخره محصول اصلی کنفرانس امشب هم رونمایی شد. اپل ایر ۲ دنباله ای بر تبلت فوق نازک برازنده سال گذشته اپل است.  تیم کوک، مدیرعامل اپل برای معرفی این محصول روی صحنه آمد و برای شروع، ویدیویی را نشان داد. همان مدادی که سال گذشته در کنار آیپد ایر قرار گرفته بود که نازکی آن را نشان دهد، اکنون با لیزر برش می‌خورد که نازکتر شدن دوباره این محصول را به رخ بکشد. آیپد ایر ۲ اکنون ۶.۱ میلیمتر ضخامت دارد که به معنی نازکتر شدن ۱۸ درصدی آن است.  فیل شیلر روی صحنه به حضار می‌گوید که «این نازکترین تبلت دنیا است!»
اپل روی آیپد ایر ۲ از پردازنده A8X به همراه کمک‌پردازنده M8X  استفاده کرده است. فیل شیلر می‌گوید این پردازنده ۱۲ برابر قوی‌تر از پردازنده آیپد اولیه است. و البته آن را ۴ برابر سریعتر از پردازنده A7 آیپد ایر می‌داند. دوربین این تبلت نیز iSight مشهور ۸ مگاپیکسلی  اپل است که قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت 1080P دارد و البته قابلیتهایی چون عکاسی متوالی، عکاسی پانوراما و عکاسی HDR خودکار روی آن گنجانده شده است. شیلر می‌گوید آیپد ایر جدید از اسکنر اثر انگشت Touch ID نیز بهره‌مند است که در زیر دکمه هوم قرار گرفته است. علاوه بر این امکان استفاده از اپل پی  با آن وجود دارد.

این تبلت به استاندارد وای‌فای 802.11AC و البته MIMO تجهیز شده است. این یعنی اینکه ارتباط بیسیم سریعتری خواهید داشت (۲.۸ برابر سریعتر از قبل) و البته ارتباط مخابراتی LTE را در باندهای بیشتر و سریعتری تجربه کنید. آیپد ایر ۲ امکان ارتباط در ۲۰ باند LTE تا سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را فراهم می‌آورد. 

آیپد ایر ۲ در سه رنگ نقره‌ای، خاکستری فضایی و طلایی عرضه خواهد شد. قرار است در سه نسخه ۱۶ گیگابایتی وای فای با قیمت ۴۹۹ دلار، ۶۴ گیگابایتی وای فای با قیمت ۵۹۹ دلار و ۱۲۸ گیگابایتی وای فای با قیمت ۶۹۹ دلار عرضه خواهد شد. اگر خواهان نسخه LTE آن نیز باشید، ۱۳۰ دلار به هر یک از این قیمتها اضافه کنید. اپل از فردا پیش‌فروش این محصول را آغاز خواهد کرد و از اواخر هفته آینده وارد بازار خواهد شد.


 

عباس واحدی

برگرفته از
آیپد ایر ۲ اپل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه