استفاده از صدای «استیون هاوکینگ» در آلبوم جدید گروه پینک فلوید

نویسنده:

۱۲:۴۵:۳۴

صدای این فیزیکدان 72 ساله بر روی آهنگی که «Talkin’ Hawkin’» نام دارد شنیده می‌شود. صدای او از روی تبلیغی متعلق به «British Telecom» در سال 1994 برداشته شده است ولی با این حال این آهنگ، ادامه‌ای بر آهنگ «Keep Talking» سال 1994 پینک فلوید نیست که در آن هم از صدای هاوکینگ در همین تبلیغ استفاده شده بود.
«دیوید گیلمور» گیتاریست گروه پینک فلوید می‌گوید بعد از آن که دیدن آن تبلیغ اشک را به چشمان او آوورده، تصمیم گرفته تا از صدای هاوکینگ در آهنگ «Keep Talking» استفاده کند. او در مصاحبه‌ای در سال 1994 گفت:"من حتی فکر نمی‌کنم که او کلماتی را که در آن تبلیغ گفته شد نوشته باشد اما…اون در آن بود، بر روی ویلچرش. او کمی عجیب به نظر می‌رسد. و من واقعاً آن را تکان دهنده دیدم و باید سعی می‌کردم و کاری با آن یا با حضور او انجام می‌دادم."

استیون ویلیام هاوکینگ فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است که کارهای علمی‌اش سابقه‌ای بیش از چهل سال دارد. هاوکینگ مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بوده و از هر گونه تحرک عاجز است؛ نه می‌تواند بنشیند، نه برخیزد، و نه راه برود. حتی قادر نیست دست و پایش را تکان بدهد یا بدنش را خم و راست کند و حالا حتی توانایی سخن گفتن را نیز ندارد.

آلبوم جدید گروه پینک فلوید «The Endless River» که ماه آینده منتشر می‌شود، شامل 12 آهنگ است که همگی توسط «ریچارد رایت» نوازنده کیبورد فقید این گروه نوشته شده‌اند و بعضی از آن‌ها متعلق به سال 1993 هستند. ریچارد رایت در سال 2008 در اثر ابتلا به سرطان در سن 65 سالگی درگذشت.

آلبوم «The Endless River» آخرین آلبوم گروه پینک فلوید خواهد بود.

پریا پورمند

برگرفته از
استیون هاوکینگ
لینک کوتاه

دیدگاه