گزارش NPD: سلطنت پلی‌استیشن ۴ و Destiny در ماه سپتامبر

نویسنده:

۰۲:۲۱:۰۸

قبل از انتشار گزارش توسط NPD، سونی در اعلامیه‌ای گفته بود که PS4 بار دیگر پرفروش‌ترین کنسول ماه بوده و عنوان Destiny بر روی این کنسول بیشتر از هر پلتفورم دیگری بازی شده است. احتمالاتی وجود داشت که کنسول ایکس‌باکس وان در این ماه توانسته از رقیب خود پیشی بگیرد، چرا که چندی پیش مایکل پکتر، یکی از تحلیلگران کمپانی Wedbush Morgan، تخمین زده بود که فروش این ماه ایکس‌باکس وان در آمریکا به دلیل برنامه مایکروسافت، عرضه بازی رایگان همراه با خرید کنسول، بیشتر از کنسول پلی استیشن 4 بوده، حال به نظر می‌رسد که نظریه پکتر درست نبوده است.
کمپانی نینتندو نیز آماری از فروش ماه شهریور خود ارائه داده است که موفقیت کنسول دستی 3DS و عنوان Super Smash Bro را نشان می‌دهد. فروش کنسول Wii U نسبت به ماه اگوست، 50 درصد رشد را به خود دیده است.
فروش سخت افزاری با رسیدن از 183.4 میلیون دلار سال گذشته به رقم 432.7 میلیون دلار افزایش 136 درصدی را در این ماه تجربه کرده است. به خصوص کنسول‌ها که رشدی 200 درصدی داشته‌اند، مجموع فروش دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4، 85 درصد از فروش سخت‌افزاری این ماه را شامل می‌شوند.
مقایسه فروش بازی‌ها و نرم‌افزاری این ماه با سپتامبر سال گذشته به دلیل عرضه بازی بزرگ GTA V در این بازه، کمی سخت است و NPD نیز در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است. فروش عناوین ویدویی در این ماه با کاهش به رقم 482.1 میلیون دلار، افتی 36 درصدی نسبت به فروش 754 میلیون دلاری سال پیش داشته است.
Liam Callahan، تحلیلگر NPD، در تحلیل خود نوشته است:" عنوان Destiny، ساخته استودیو Bungie، با عرضه خود در این ماه چندین رکورد را از خود به جا گذاشته است؛ علاوه بر قرار گرفتن به عنوان پرفروش‌ترین بازی ماه سپتامبر، Destiny بهترین ماه انتشار را در رده عناوین تازه و جدید در تمام زمان‌ها و کل صنعت بازی‌های ویدویی داشته است.
کل صنعت گیم در این ماه در کشور آمریکا با رسیدن به رقم فروش 1.1 میلیارد دلار، 0.2 درصد نسبت به همین ماه در سال گذشته، پیشرفت کرده است. لازم به ذکر است که تمامی آمار‌های مربوط به NPD تنها اختصاص به کشور آمریکا دارد.

لیست 10 عنوان پرفروش این ماه را به ترتیب می‌توانید در انتهای خبر مشاهده کنید.

  1. Destiny (XBO, PS4, 360, PS3)
  2. Madden NFL 15 (360, PS4, PS3, XBO)
  3. FIFA 15 (PS4, 360, PS3, XBO, Wii, PSV, 3DS)
  4. Super Smash Bros. for Nintendo 3DS (3DS)
  5. Middle-earth: Shadow of Mordor (PS4, XBO, PC)
  6. NHL 15 (PS4, XBO, 360, PS3)
  7. Minecraft (360, PS3)
  8. The Sims 4 (PC)
  9. Disney Infinity 2.0 (360, PS3, NWU, PS4, XBO)
  10. Diablo III: Reaper of Souls (PS4, 360, PS3, XBO, PC)
پدرام بهادری
برگرفته از
گزارش NPD
لینک کوتاه

دیدگاه