مقایسه لباس‌های ستارگان دنتن ابی با لباس‌های تاریخی در واقعیت از ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۳

نویسنده:

۰۳:۲۵:۳۵

 
نمایشگاه تازه و شیکی با ویترینی از ده لباس نفیس از مجموعه تلویزیونی دنتن ابی از ITV برگزار شده است. لباس‌های پر زرق و برق پوشیده شده توسط شخصیت‌های دوست داشتنی، از جمله کنتس از گرانتام، بانو مری و بانو گرانتام، در نمایشگاه " Style from the Small Screen" (استایلی از صفحه نمایش کوچک) در گالری هنری بانو لیور (Lady Lever Art Gallery) از 10 اکتبر تا 18 ژانویه 2015 برگزار شده است.

نمایشگاه به منظور مقایسه لباس‌ها با محوریت داستان و واقعیت، از یک برنامه تلویزیونی با لباس‌های تاریخی از 1912 تا 1923 برگرفته از مجموعه موزه ملی لیورپول صورت گرفته است. این برنامه شامل دو دست لباس که قبلا هرگز نشان داده نشده است و یک دست لباس از مجموعه Tinne نشان دهنده نمونه‌های پر زرق و برق از یک دوره جدید در مد زنان قرن بیستم می‌باشد.
لباس‌های مجموعه دنتن ابی همه توسط کمپانی Cosprop، خیاط لباس‌های خاص تلویزیون، فیلم و صحنه تولید می‌شود. جزئیات دقیق و کار بر روی لباس‌ها، برخی از بینش‌های جذاب و دیدی برای جزئیات مورد نیاز به منظور ایجاد یک حس قانع کننده از زمان و مکان در نمایش‌نامه دوره مورد نظر را نشان می‌دهد.

نمایشگاه در نوبه خود تحول سلیقه قرن بیستم را به نمایش می‌گذارد. لباس‌هایی از اواخر سبک ویکتوریایی از کنتس مگی اسمیت از شخصیت گرانتام، تا آغاز لباس‌های جسورانه‌تر از دهه 20 قرن بیستم، آینه برخی از تغییرات عمده در جامعه و تحولات اجتماعی می‌باشند.

 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
لباس‌های ستارگان
لینک کوتاه

دیدگاه