نمایش باتری‌های انعطاف‌پذیر سامسونگ

نویسنده:

۰۴:۳۲:۵۲


این شرکت در نمایشگاه InterBattery 2014 در سئول کره، یکی از محصولاتی که در نتیجه تحقیقات عالی بخش R&D و شجاعت بخش بازاریابی خود به دست آورده است را به نمایش گذاشت. یک باتری انعطاف‌پذیر که احتمالاً در یک صفحه نمایش انعطاف‌پذیر کاربرد دارد، جدیدترین شاهکار این شرکت است، اما طی چند سال آینده شاهد کاربرد آن در دستگاه‌ها خواهیم بود.

در نیمه دوم سال 2013، شرکت ال‌جی و سامسونگ تقریباً در زمینه دستگاه‌های خمیده به ویژه زمانی که بحث صفحه نمایش‌های خمیده به میان آمد، با یکدیگر برابر بودند. با این حال، با صفحه نمایش‌های خمیده‌ای که در حال حاضر بیشتر در ابزارهای پوشیدنی و تلویزیون‌های خمیده کاربرد دارند، یک قدم دیگر نه تنها به صفحه نمایش‌های خمیده، بلکه به دستگاه‌های انعطاف‌پذیر نیز نزدیک شده‌ایم. رسیدن به این مرحله، رویای هر دو شرکت است. قدم بعدی، دستیابی به اجزای خمیده یا انعطاف‌پذیر خواهد بود. اما مهم‌ترین مانع برای تمام این تحولات، باتری است.

طبیعتاً باتری‌ها قطعات جامدی هستند که به شکل مستطیل، گرد یا استوانه‌ای ساخته می‌شوند. اولین چالش، ساخت باتری‌هایی است که شکل عادی نداشته باشند. اما هدف اصلی ایجاد نوعی باتری است که خم شود و زمانی که می‌خواهید تغییر شکل یابد. شرکت سامسونگ به این تحول مهم دست یافته یا حداقل می‌توان گفت که به زودی دست خواهد یافت. باتری که این شرکت به نمایش گذاشته است، همچنان شکل مستطیلی دارد، اما بسیار نازک بوده و مهم‌تر از آن، شکل آن حداقل در یک یا دو جهت قابل تغییر است. آیا در آینده باتری‌ها به شکل کاملاً متفاوتی در می‌آیند؟ این موضوع هنوز یک رویا محسوب می‌شود.

شرکت سامسونگ نمی‌تواند ادعا کند اولین و تنها شرکتی است که این نوع باتری را ساخته است. ماه اکتبر سال گذشته شرکت ال‌جی، یک سری باتری‌ ساخته بود؛ یک باتری‌ خمیده اما جامد و یک باتری کابلی. باتری کابلی بسیار جذاب‌تر است، زیرا از کابل ساخته شده و خم می‌شود. این باتری بسیار منعطف‌تر از باتری شرکت سامسونگ است.
متأسفانه هیچکدام از این باتری‌ها در حال حاضر کاربردی نیستند. شرکت سامسونگ مدعی است که تنها چند سال زمان نیاز دارد تا این باتری‌ها را در بازار عرضه کند. حتی زمانی که این باتری‌ها عرضه شوند، در ابتدا بیشتر بر روی دستگاه‌هایی همچون ساعت‌های هوشمند و ابزارهای پوشیدنی دیگر کاربرد خواهند داشت. هنوز گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های انعطاف‌پذیر ارائه نشده‌اند و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها عرضه شوند.
منبع: http://www.slashgear.com/samsung-showcases-flexible-batteries-ready-in-a-few-years-17351141/

مترجم: پریا اقدامی
تاریخ ترجمه: 25 مهر 93
تاریخ خبر: 17 اکتبر 2014- 25 مهر 93
 

برگرفته از
باتری‌های انعطاف‌پذیر
لینک کوتاه