کاهش ارزش سهام شرکت گوگل

نویسنده:

۰۴:۳۵:۲۱

مجموع کل تبلیغات در سه ماهه سوم سال، 17 درصد افزایش یافته است. این میزان نسبت به نرخ رشد 25 درصدی شرکت گوگل در سه ماهه دوم سال، کمتر بوده است.
اما نرخ تبلیغات آنلاین که چندین سال سراشیبی تندی را تجربه کرده است، در سه ماهه سوم کمی متعادل‌تر شده و نسبت به سال گذشته تنها 2 درصد کاهش داشته است. این میزان نسبت به کاهش 6 درصدی در میزان پرداخت هزینه در ازای هر کلیک یا CPC سه ماهه دوم بهتر است.

یکی از تحلیل‌گران شرکت BGC Partners می گوید: « منحنی سراشیبی CPC کمی تنزل یافته است. اگر این منحنی به یک خط مستقیم تبدیل شود، کمک بزرگی به این شرکت می شود».
شرکت گوگل اعلام کرده درآمد سه ماه اخیر تا آخر سپتامبر، 16.52 میلیارد دلار بوده است. درآمد این شرکت در سال گذشته در همین زمان، 13.75 میلیارد دلار بود.
مخارج شرکت گوگل در مدت مذکور افزایش یافته است. این شرکت تعداد کارمندان خود را به 3000 نفر افزایش داده و هزینه‌های بخش تحقیق و تولید خود را 46 درصد بالا برده است.

روز 14 اکتبر شرکت گوگل اعلام کرد آقای امید کردستانی را به عنوان مدیر بازرگانی جدید خود برگزیده است. مدیر قبلی این بخش مدتی قبل به شرکت ژاپنی Softbank Corp پیوست. این سمت نقش مهمی محسوب می‌شود، زیرا تمام فعالیت‌های سودآور شرکت را زیر نظر دارد و رابط میان سرمایه‌گذاران و بازار بورس است.

پریا اقدامی

برگرفته از
ارزش سهام شرکت گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه