سروش صحت: در سریال«پژمان» هیچ اهانتی به هیچ فوتبالیستی صورت نمی‌گیرد

نویسنده:

۰۸:۴۷:۰۴

بانی فیلم آنلاین:کارگردان مجموعه تلویزیونی «پژمان» آخرین ساخته اش را یک اثر فوتبالی نمی داند و معتقد است: پژمان داستانی دارد که قهرمان آن فردی فوتبالیست است. شاید به همین دلیل است که در کار هیچ وقت زمین فوتبالی نشان داده نمی شود و یا چندان به جزئیات این رشته ورود نمی کنیم.

به گزارش «بانی فیلم»،سروش صحت کارگردان سریال پژمان درباره موضوع و سوژه محوری این اثر گفت:به نظرم پژمان یک سریال فوتبالی نیست. از اول هم قراری که با مهراب و پیمان قاسمخانی داشتیم،این بود که نمی خواهیم یک مجموعه فوتبالی درست کنیم. بلکه پژمان داستانی دارد که قهرمان آن فردی فوتبالیست است. شاید به همین دلیل است که در کار هیچ وقت زمین فوتبالی نشان داده نمی شود و یا چندان به جزئیات این رشته ورود نمی کنیم. به هر حال وقتی یک شغل برای یک شخصیت تعریف می شود، باید تمام حواشی و ویژگی های آن شغل را هم برای او در نظر گرفت. بنابراین ما باید در این سریال برای قهرمان قصه مان یعنی پژمان جمشیدی دوستان، همکاران و اطرافیانی را در نظر می گرفتیم و به شغل او هم پرداخته می شد.

وی در پاسخ به نوع نمایش رشته ورزشی فوتبال و حواشی آن در این مجموعه نیز ادامه داد: در این سریال هیچ اهانتی به هیچ فوتبالیستی صورت نمی گیرد. اما شوخی را واژه بهتری می دانم و ما فقط با این رشته ورزشی شوخی کرده ایم. اگر دقت کنید انتقادات مطرح شده در این سریال کمتر است و بیشتر بر پایه تشویق پیش رفته ایم.

وی همچنین با اشاره به این که پژمان جمشیدی فوتبالیست با کاراکتر پژمان تفاوت های زیادی دارد افزود: آنچه از شخصیت پژمان می بینید اصلا شباهتی به خود واقعی پژمان جمشیدی ندارد. اتفاقا پژمان فردی بسیار باهوش و تحصیلکرده است و خانواده اش با خانواده داستان تفاوت های زیادی دارد. او به ما لطف کرد و اجازه داد که در این کار از نام و شغلش برای طنزپردازی استفاده کنیم تا بخش کوچکی از زندگی اش نمایش داده شود. همین طور سایر فوتبالیست هایی که در این کار حضور داشتند هم همین لطف را در حق ما داشتند.

کارگردان سریال «چارخونه» درباره علت تکرار کاراکتر دکتر نیما افشار «ساختمان پزشکان» در سریال پژمان بیان کرد:ما برای انتخاب بازیگر نقش دکتر به دنبال کسی بودیم که صدای خیلی خوبی داشته باشد و به افراد مختلفی هم فکر کردیم. اما احساس کردیم که بهنام تشکر برای بازی این شخصیت مناسب است. چراکه او هم صدای بسیار خوبی دارد. هم می تواند حس بازی را به خوبی با لحن صدایش منتقل کند. ضمن این که صدای او به قول شما دکتر نیما افشار سریال ساختمان پزشکان را هم یادآوری می کند و این برای گروهی از مخاطبان می تواند خاطره انگیز باشد و اشکالی هم ندارد.

یادآور می شود مجموعه پژمان کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیماست که به تهیه کنندگی محسن چگینی هر شب از ساعت 20.45 روی آنتن شبکه سه سیما قرارمی گیرد.

برگرفته از
سریال«پژمان»
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه