نمایش «کتاب مقدس جنگ‌های صلیبی»

نویسنده:

۰۱:۵۴:۳۲

 
کتاب مقدس جنگ‌های صلیبی برای تاریخ شگفت‌انگیز آن و برای تصاویر بی‌نظیر و رنگی خود مشهور است و یکی از فوق‌العاده‌ترین کتاب‌های دست‌خطی ایجاد شده تاکنون می‌باشد. این کار، داستان‌های عهد عتیق و زندگی در تصاویر روشن مملو از قلعه‌ها و شهرهای قرون وسطی، و مبارزه شوالیه‌های زره پوش، که همه در قرن سیزدهم فرانسه تنظیم شده‌اند را به ارمغان می‌آورد.
 
این نمایشگاه در 17 اکتبر آغاز شده و فرصتی نادر برای مشاهده بیش از چهل برگ از نسخ خطی نفیس را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. این تصاویر آثاری ارزشمند از هفت هنرمند ناشناخته که به وضوح استادان زمان خود بوده‌اند، می‌باشد. گالری تا تاریخ 5 ژانویه 2015 ادامه خواهد داشت.
بعد از ساخت این کتاب در فرانسه، نسخه دیگر آن در ایتالیا نیز تهیه شد. منشأ و زادگاه کتاب مقدس جنگ‌های صلیبی که خود به عنوان یک هنر بسیار جذاب است، لهستان، ایران، مصر، انگلستان، و در نهایت، نیویورک می‌باشد. علاوه بر این، مجموعه‌ای از آثار آن دوره، زره و اقلامی ویژه از موزه هنر متروپولیتن، در قالب شواهدی ملموس از اشیاء آن زمان که به طور چشمگیری در این کتاب نشان داده شده است به بازدید کنندگان ارائه می‌شود.
"پگی فوگلمن" (Peggy Fogelman) مدیر کتاب‌خانه و موزه مورگان می‌گوید "تذهیب در کتاب مقدس جنگ‌های صلیبی آن‌قدر جسورانه و نوآورانه است که دیگر به آسانی می‌شود نسخه‌های خطی که بیشتر از هفت قرن پیش ایجاد شده بودند را فراموش کرد. این نمایشگاه واقعا یک موقعیت خاص است. قبل از این هرگز مورگان این تعداد برگ از این کتاب را به یک‌باره نمایش نداده بود. بازدیدکنندگان از طریق روایت از بازتاب جنگ‌های صلیبی بر جهان و هم‌چنین منشأ غنی نسخه‌های خطی و سفرهای بین‌المللی، راهنمایی و آگاه می‌شوند."
 
 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
کتاب مقدس جنگ‌های صلیبی
لینک کوتاه

دیدگاه