امکان سفارشی‌سازی ساعت‌، تلویزیون و اتومبیل اندرویدی در آینده

نویسنده:

۰۲:۱۸:۰۸

زمانی که بحث سفارشی‌سازی پلت‌فرم اندروید به میان می‌آید، تولیدکنندگان اصلی تجهیزات از سفارشی‌سازی پلت‌فرم‌ اندروید طبق نیازها و مختص محصولات خود بسیار خرسند بودند. با این حال، برخلاف اندروید، محصولات اندرویدی دیگر گوگل مانند ابزارهای پوشیدنی اندرویدی، تلویزیون اندرویدی و اتومبیل‌های اندرویدی را نمی‌توان سفارشی‌سازی کرد یا در صورت سفارشی‌سازی، انعطاف‌پذیر نیست.

خبر خوب این است که شرکت گوگل قصد دارد بالاخره این محصولات را رها کند. نایب رئیس بخش مهندسی گوگل، هیروشی لاکهیمر، اظهار داشت دلیل این که گوگل در ابتدا سفارشی‌سازی این پلت‌فرم‌ها را قفل کرده بود این است که می‌خواست قبل از این که تولیدکنندگان تجهیزات تغییراتی را در آن‌ها ایجاد کنند، هیچ مشکلی در اساس آن‌ها وجود نداشته باشد.
این کار قابل تحسین است، مطمئناً هیچ کس دوست ندارد نرم‌افزاری داشته باشد که اصول ابتدایی آن مشکل دارد و درست کار نمی‌کند. با این حال، وی گفت ساعت Asus Zen که به زودی ارائه خواهد شد، نشانه‌هایی برای سفارشی‌سازی و آنچه تولیدکنندگان و کاربران از سفارشی‌سازی در آینده انتظار دارند، نشان می‌دهد.

همچنین تصور می‌شود شرکت گوگل بر روی این سفارشی‌سازی‌ها به نوعی کنترل خواهد داشت. اوایل امسال خبری منتشر شد مبنی بر این که شرکت گوگل از سامسونگ خواسته تا تغییراتی را که بر روی اندروید ایجاد می‌کند، متوقف کند. در نتیجه، احتمالاً شرکت گوگل آزادی کامل به تولیدکنندگان نخواهد داد. اما باید منتظر ماند و دید که چه خواهد شد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
ANDROID
لینک کوتاه

دیدگاه