جرج لوکاس: «ایده بازگشایی موزه لوکاس در شیکاگو، ایده همسرم بود»

نویسنده:

۰۸:۱۳:۴۸

خالق «جنگ ستارگان» به انجمن «Chicago Ideas Week» گفت که همسرش «ملودی هابسن» که یک شهروند شیکاگویی و یک تاجر موفق است بعد از 4 سال از چیزی که لوکاس «خط خطی کردن ایده‌هایش» توسط شهردارن سان فرانسیسکو می‌نامد ، خسته شده است.

لوکاس گفت: «همسرم به من گفت نگران نباش، من با شهردار(شیکاگو) صحبت می‌کنم، مطمئنم که او آن را دوست خواهد داشت.» و حق با او بود. شهردار شیکاگو «رام امانوئل» به طور گسترده از این ایده استقبال کرد و «موزه هنرهای روایتی لوکاس» را در فضای موزه این شهر در کنار دریاچه شیکاگو بنا می‌کند. لوکاس این خبر را در ماه ژوئن اعلام کرد.
او همچنین در مورد این‌که این موزه به چه شکل خواهد بود نیز به صحبت پرداخت: "این موزه معماری اورگانیک خواهد داشت و به زمین متصل خواهد بود. این بنا مثل یک موجود زنده به نظر خواهد رسید."
لوکاس در این موزه مجموعه‌ای از کلکسیون آثار هنریش از جمله تصویرسازی‌هایی که توسط «نورمن راک‌ول»، «مکسفیلد پریش» و «اِن.سی ویِت» و همچنین کارهایی که در کمپانی‌های فیلم سازیش تصویر شده‌اند را به نمایش می‌گذارد. این موزه همچنین دارای آثاری که به فیلم و رسانه‌های دیجیتال مربوط هستند خواهد بود و مجهز به سالن تئاتری است که در آن فیلم‌های مرتبط پخش و مباحث و کارگاه‌های نظری در آن برگزار می‌شوند.

لوکاس که از دوران دانشجویی مشغول جمع کردن آثار هنری بوده، می‌گوید که منظور او از «هنر روایتی» هنری است که «داستانی را روایت می‌کند».
شهر شیکاگو زمین مورد نیاز این بنا را تأمین می‌کند در حالی که تمامی هزینه‌های ساخت و ساز را خود لوکاس خواهد پرداخت. وقتی از لوکاس پرسیده شد که «آیا می‌توانید پول ساختن یک موزه را بدهید؟» او با خونسردی پاسخ داد: "البته که می‌توانم."

پریا پورمند

 

برگرفته از
موزه لوکاس
لینک کوتاه

دیدگاه