باتری‌های آینده LG امکان خم شدن و پیچش خواهند داشت

نویسنده:

۰۸:۰۳:۱۷


پس از انتشار خبرهایی مبنی بر تلاش LG و سامسونگ برای تولید صفحه نمایش های خمیده و قابل انعطاف، LG اعلام کرده است در حال کار بر روی باتری های منعطفی است که به صورت بالقوه تولید محصولاتی منعطف را ممکن خواهد ساخت.
بر طبق خبرهایی که در Korean Newswire منتشر شده است ، LG اخیرا شروع به تولید باتری هایی موسوم به باتری های کابلی یا Cable Batteries  کرده که منعطف و پوشیدنی (Wearable) بوده و از ولتاژ الکتریسیته پایین بهره می گیرد. دوام بالای این باتری ها، در کنار بهره وری بالا و شکل ظاهری منعطف، آن ها را به گزینه ای جذاب برای ابزارهای پوشیدنی آینده تبدیل می کند و LG ادعا می کند که این باتری ها حتی قابلیت گره زدن را هم دارند.
گرچه بعید به نظر می رسد باتری های به کار رفته در گوشی منعطف G Felx ساخت LG نیز از همین نوع باشند. LG در نظر دارد محصول دیگری با نام باتری خمیده تولید کند که برای ابزارهای با صفحه نمایش های خمیده بهینه شده و بر طبق نظر شرکت وظیفه تأمین انرژی در نسل آینده گوشی های هوشمند را بر عهده خواهند داشت.
LG پیش از این نیز از طراحی های جدید در باتری های محصولات خود ، چون باتری پله ای (Stepped) به کار رفته در LG G2 ، استفاده کرده بود. این نوع باتری ها، با قرار گیری دو ماژول بر روی همدیگر که شکلی شبیه به پلکان می سازند، ساخته می شوند. این روش سبب می شود تا بتوان از فضای خالی داخلی گوشی های هوشمند حداکثر استفاده را برده و بدون آنکه نیاز به تغییر طراحی گوشی وجود داشته باشد، از باتری های پر ظرفیت تری بهره گرفت.
این نکات ، روشن می سازد چرا باتری G2 در آزمون های مختلف باتری ها، بیش از باتری سایر رقبا دوام می آورد. T-mobile G2 در طی تست لپ تاپ، که شامل وبگردی با LTE با روشنایی 40 درصدی صفحه نمایش است، توانست به عدد حیرت انگیز 13 ساعت دست پیدا کند.
معرفی باتری های منعطف ، نقطه عطف مهمی در آینده گوشی های هوشمند و ابزارهای پوشیدنی رقم خواهد زد. با اینکه شرکت هایی نظیر سامسونگ از نمایشگاه CES 2012 در حال به رخ کشیدن صفحه نمایش های منعطف خود هستند، به دلیل نبود اجزای داخلی منعطف نظیر  باتری ها، امکان ساخت چنین ابزارهایی در عمل وجود نداشته و یا بسیار محدود بود.
پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر ارائه گوشی های هوشمند با صفحه نمایش های خمیده را از سوی شرکت های LG و سامسونگ شنیده می شد . صفحه نمایش های این محصولات احتمالا از پلاستیک ساخته شده و به دلیل منعطف بودن ، نشکن خواهند بود اما از سویی احتمال اینکه صفحه نمایش ها نیز قابل خم شدن باشند، بسیار پایین است.
واضح است LG آخرین محصول خود را به امید ساخت محصولی جاودانه روانه بازار کرده است. اگر از سرعت بی نظیر پردازنده Snapdragon 800  چشم بپوشیم، باید بدانید باتری G2 توانسته است تا 13 ساعت و 44 دقیقه در تست لپ تاپ دوام بیاورد. در  نسخه AT&T این زمان به ده ساعت و 42 دقیقه و در نسخه Verizon این زمان به 9 ساعت و 14 دقیقه می رسد. همه این ارقام فوق العاده هستند. با اینکه جای قرار گیری کلیدهای تنظیم صدا و روشن/ خاموش گوشی مطابق سلیقه تمامی کاربران نیست اما G2 گوشی اندرویدی قابل تحسینی است که برای گذراندن سال ها در کنار شما ساخته شده است.

برگرفته از
باتری‌های آینده LG
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه