«دولچه و گبانا» درخت کریسمس طراحی می‌کنند

نویسنده:

۰۲:۵۱:۱۱

سال گذشته درخت تزیین شده توسط این گروه دو نفره، با حال و هوایش بازدیدکنندگان را به زادگاه آن‌ها در سیسیل ایتالیا برد، اما به نظر می‌رسد امسال بینندگان بیشتر با یک صحنه سنتی که «توسط جنگلی مسحور کننده و جادویی احاطه و با بسیاری از حیوانات جنگل مانند: روباه، گوزن و سنجاب که در نزدیکی آتش گرد آمده‌اند، تزیین شده» مواجه شوند.
تزیینات این درخت شامل صدها گوی شیشه‌ای رنگارنگ که با دست نقاشی شده‌اند و بر روی آن‌ها نشانه‌هایی از فرهنگ‌های متفاوت سراسر دنیا وجود دارد، می‌شود.
«دومنیکو دولچه» و «استفانو گبانا» می‌گویند: "کریسمس برای کودکان شادی آورترین زمان سال است و ما می‌خواهیم آن را با درختی که تمامی فرهنگ‌های متفاوت جهان را در کنار هم قرار می‌دهد جشن بگیریم. ما به جنگلی جادویی فکر کردیم که در آن واقعیت و خیال به هم می‌پیوندند؛ درست همان گونه که در شب قبل از کریسمس چنین اتفاقی می‌افتد. این یک سنت بسیار خاص است زیرا به ما کمک می‌کند تا علاقه‌مان نسبت به هنرهای دستی ایتالیایی را در دنیا گسترش دهیم."
درخت کریسمس هتل کلاریج برای مدتی طولانی به عنوان یکی از نمادهای جشن و شادی لندن شناخته شده است و همواره طراحان خانه‌های مد مشهور تزیین و طراحی آن را بر عهده داشته‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به «جان گالیانو»(طراح سابق دیور) و «آلبر اِلباز»(طراح لانوین) اشاره کرد. این پنجمین سالی است که این هتل از مهمانانی خاص دعوت کرده تا به تزیین این درخت بپردازند.
این درخت کریمس خاص در روز 19 نوامبر رونمایی می‌شود. درختان تزیین شده در سال‌های گذشته را می‌توانید در عکس‌های زیر ببینید:

 

سال 2009: درخت تزیین شده توسط جان گالیانو که «درخت کریسمس استوایی یخ زده» نام داشت.

سال 2010: «درخت کریسمس در زیر آب» طراحی شده توسط جان گالیانو

سال 2011: درخت تزیین شده توسط «آلبر الباز» از برند لانوین

سال 2012: درخت تزیین شده توسط «کلی الیس» از برند الکساندر مک‌کویین

سال 2013: درخت کریسمس با الهام از شهر سیسیل، تزیین شده توسط دولچه و گبانا

پریا پورمند
برگرفته از
درخت کریسمس
لینک کوتاه

دیدگاه