مک با صفحه لمسی ارائه نخواهد شد

نویسنده:

۰۳:۲۲:۰۹

طبق گفته نایب رئیس بخش نرم افزار شرکت اپل، Craig Federighi، این شرکت هیچ برنامه‌ای برای تولید واسط کاربری لمسی در اکوسیستم OS X ندارد.
وی گفت: «راستش را بخواهید، فکر می‌کنیم واسط کاربری لمسی، واسط خوبی نیست. مک برای کار کردن پشت میز مناسب است».
وی افزود: «استفاده از چنین واسطی ممکن است برای کاربران سخت و ناراحت‌کننده باشد. زیرا همواره باید برای دسترسی به صفحه نمایش کامپیوتر خود، زمانی که پشت میز نشسته‌اند، از جای خود بلند شوند. در مورد آیپد و آیفون نمی‌توان این ادعا را داشت، زیرا شما در هر حالتی که باشید، می‌توانید از این دستگاه‌ها استفاده کنید. ما واقعاً بهترین ترکپدها را ساخته‌ایم، ترکپدهایی که به راحتی شما کمک می‌کنند. استفاده از مک، بسیار راحت است. البته طی سال‌ها فناوری لمسی را همه جوره تحت بررسی قرار دادیم، اما به این نتیجه رسیدیم که فناوری مناسبی نیست و اصلاً علاقه‌ای به ساخت چنین واسطی نداریم».

وی در این باره کاملاً مصمم است. در مصاحبه‌ای که در ماه ژانویه نیز انجام داده بود، تأکید داشت پلت‌فرم‌های iOS و OS X با یکدیگر متفاوت هستند و متفاوت باقی خواهند ماند. وی احتمال استفاده از فناوری لمسی در مک و تبدیل OS X به نسخه‌ای که در دستگاه‌های همراه نیز اجرا شود، صفر خواند.

وی گفت: «مطمئن باشید چنین چیزی جزو اهداف شرکت اپل نیست. شما دوست ندارید به خاطر این که مک به iOS تبدیل شده، آن را دستگاه نامناسبی محسوب کنید».
پس به جواب خود رسیدید. شرکت اپل قصد دارد خط تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار دستگاه‌های همراه و دستگاه‌های رومیزی خود را همچنان جدا، اما یکپارچه نگه دارد. با این حال خوشبختانه اپل چند ویژگی و ابزار از OS X مانند سیستم بایگانی را به آیپد بزرگ انتقال خواهد داد. این موضوع باعث می‌شود که آیپد یک دستگاه مناسب برای سازمان‌های IT محور شود.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
صفحه لمسی مک
لینک کوتاه

دیدگاه